مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: بر اساس آخرین آمار، میزان بارش‌های استان تهران ۵۲.۱ میلی‌متر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 60 درصد کاهش داشته است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

محمدرضا بختیاری  با بیان اینکه در سال گذشته شاهد 129 میلی‌متر بارندگی در سطح استان بوده‌ایم، اظهار کرد: از اول مهرماه تا نهم بهمن ماه سال جاری در استان تهران در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 60 درصد و در مقایسه با متوسط بلندمدت 55 درصد کاهش باران داشته‌ایم.

وی ذخیره برفی استان تهران را 22 سانتی‌متر عنوان و اظهار کرد: تنها حسن بارش برف در تهران این بود که میزان ذخیره برف از عدد صفر خارج شد. البته باید گفت که باز هم این عدد نسبت به سال قبل که میزان ذخیره برف 100 سانتی‌متر بوده با کاهش روبرو بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با تاکید بر این مسئله که بارش‌های برفی تاثیر چندانی در ذخایر آبی ندارد، گفت: به دلیل اینکه وضعیت بارندگی‌ها در پاییز امسال اصلا مناسب نبود، این میزان بارش نمی‌تواند جبران‌کننده شرایط باشد. لذا امیدواریم که میزان بارندگی‌ها استمرار داشته باشد تا بتوانیم از تنش آبی عبور کنیم.

به گفته بختیاری، میزان بارندگی‌های استان تهران از ابتدای بهمن‌ماه تا امروز حدود 16 میلی‌متر بوده و ذخیره آب پشت 5 سد تهران معادل 568 میلیون مترمکعب بوده است که این عدد نسبت به سال آبی گذشته 22 درصد و نسبت به درازمدت 43 درصد کاهش داشته است.