شهردار تهران امشب از روند خدمت‌رسانی به شهروندان در حوزه خدمات‌شهری بازدید کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 محمدعلی نجفی در "ایستگاه جمع آوری پسماند خشک پهنه شمالی" پایتخت حاضر شد و از نزدیک در جریان روند جمع آوری زباله و تفکیک پسماند در روزهای برفی پایتخت قرار گرفت.

نجفی در ادامه با حضور در سایت‌برف روبی مرکزی منطقه دو به گفت و گو با مدیران شهری درباره روند برف روبی در معابر اصلی و فرعی منطقه پرداخت.

نجفی همچنین در گفت‌وگو با مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران در جریان جزییات هرس گونه های مختلف درختان در پیش از بارش رحمت الهی و همچنین تکاندن درختان از برف قرار گرفت.

شهردار تهران در ادامه ضمن بررسی میدانی روند پاکسازی معابر فرعی در مناطق شمال غربی پایتخت، در محل پروژه ۳۰۰ هکتاری درختکاری بهرود حاضر شد.

نجفی در پایان از محل اسکان کارگری خدمات شهری نیز بازدید کرد.

همچنین شهردار تهران در جریان بازدید سرزده از عملیات برف‌روبی و جمع‌آوری زباله تهران گفت: شهرداری تهران به روند برف روبی در فرودگاه مهرآباد کمک کرده و درباره فرودگاه امام‌خمینی(ره) تاکنون درخواستی از ما صورت نگرفته است.

وی افزود: در جریان بارش برف تهران، منطقه ۲۰ و مناطق جنوبی شهر به‌اندازه منطقه یک و شمال تهران شاهد بارش برف بود که این موضوع از نکات شاخصی به شمار می‌رود که درگیر آن شدیم. معمولا روزهای بعد از بارش برف در تهران آفتاب شده و آب شدن برف، به روند برف روبی کمک می کرد اما امسال شاهد بودیم که حتی دو تا سه روز بعد از بارش سنگین برف، هوا به شدت سرد بود و سردترین روزها و شب های سال را داشتیم.

نجفی متذکر شد: دنبال این مشکل خودروهای حمل زباله نتوانستند زباله‌های جمع آوری شده از سطح شهر را خارج کنند. در نتیجه کامیون هایی که باید زباله های سطح شهر را به کهریزک و آرادکوه می بردند و بار دیگر برای جمع آوری نوبت دوم زباله ها بر می گشتند، نتوانستند رفت و آمد خود را انجام دهند. مجموعه این مشکلات باعث شد معضلاتی در زمینه جمع آوری زباله داشته باشیم. هم اکنون مشکل جمع آوری زباله به میزان زیادی برطرف شده و بسیاری از خیابان های فرعی شهر در دسترس شهروندان قرار دارد. امیدواریم با ادامه این اقدامات بتوانیم، رضایت شهروندان را جلب کنیم.