سخنگوی آتش‌نشانی تهران از وقوع حریق در یک ساختمان اداری در خیابان ولیعصر خبر داد و گفت: آتش‌نشانان بیش از 50 نفر از افراد حاضر در ساختمان را نجات دادند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا با اعلام خبر آتش‌سوزی در یک ساختمان اداری در خیابان ولیعصر (عج) درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 10:06 صبح امروز حادثه آتش‌سوزی در یک ساختمان در میدان ولیعصر (عج)، بالاتر از خیابان ولیعصر به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی همراه با امکانات کامل به محل حادثه اعزام شده و در مدت زمان دو دقیقه به محل رسیدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل حادثه ساختمان هشت طبقه اداری بود که چهار طبقه زیرزمین نیز در آن وجود داشت؛ در طبقه منفی چهارم در قسمت اسناد بایگانی آتش‌سوزی اتفاق افتاده و باعث فعال شدن سیستم اطفای حریق اتوماتیک ساختمان شده و همین موضوع سبب شده بود مقدار بسیار زیادی پودر که برای اطفای حریق استفاده می‌شود، در ساختمان و طبقات منفی متراکم شود.

وی خاطرنشان کرد: افراد زیادی که به‌عنوان کارمند یا ارباب‌رجوع در آن لحظه در ساختمان حضور داشته در طبقات، مخصوصاً طبقات منفی محبوس شده که آتش‌نشانان همزمان با خارج کردن محبوسان، خود را به طبقه منفی چهارم رساندند.

ملکی تصریح کرد: تراکم پودری که برای سیستم اطفای حریق استفاده می‌شود سبب شده تا دید، محدود شود اما آتش‌نشانان با استفاده از تجهیزاتی که در اختیار داشتند، سریعاً خودشان را به کانون حریق رسانده و در ابتدا بیش از 50 نفر از افرادی که در ساختمان حضور داشتند به سلامت با کمک آتش‌نشانان از ساختمان خارج شده، یکی، دو نفر از این افراد دچار مشکلات تنفسی شده اما مشکل خاصی نداشتند و در نهایت عملیات پس از ایمن‌سازی محل حادثه به پایان رسید.