به گزارش مثلث آنلاین - ایسنا نوشت: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در شورای ترافیک تهران پیشنهاد دادیم که در راستای توزیع ترافیک اسفند ‌ماه، ساعات کاری مراکز تجاری افزایش یابد که فرمانده انتظامی تهران با پیشنهاد افزایش ساعات کاری مراکز تجاری موافقت کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

محسن پور سید آقایی صبح امروز در حاشیه جلسه شورای شهر تهران باحضور در جمع خبرنگاران درباره تمهیدات ترافیکی آخر سال گفت: ما درشورای ترافیک تهران پیشنهاد دادیم که در راستای توزیع ترافیک اسفند ‌ماه، ساعات کاری مراکز تجاری افزایش یابد.

وی گفت: خوشبختانه شب گذشته فرمانده انتظامی تهران با پیشنهاد افزایش ساعات کاری مراکز تجاری موافقت کرد و از 15 اسفند ماه ساعت کاری تمامی مراکز تجاری تا 1 بامداد خواهد بود و مترو تا ساعت 24 خدمت رسانی خواهد کرد.

وی افزود: مردم می‌توانند با خیال راحت به خرید بپردازند؛ چرا که بر اساس تمهیدات اندیشیده شده سرویس دهی آخرین قطار در همه خطوط تا ساعت 24 خواهد بود و همچنین ساعات کاری اتوبوس‌رانی و بی‌ آر تی را نیز افزایش دادیم.

پورسید آقایی در ادامه گفت: بر اساس مصوبه امروز شورای شهر قیمت بلیط تک سفره از 800 به هزار تومان رسید و همچنین قیمت بلیت متروی حومه از 800 تومان به 1500 تومان و قیمت بلیت متروی فرودگاه امام خمینی به 7500 تومان رسیده است.

وی افزود: بر اساس مصوبه شورای شهر مردم عادی که از کارت‌بلیت‌های مدت دار فصلی، شش ماه و یک سال استفاده کنند علاوه بر اینکه از تخفیف‌های معمول بهره‌مند می شوند 25 درصد تخفیف دیگر نیز دریافت خواهند کرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال مخالفت فرمانداری با این رقم افزایش قیمت بلیت گفت: صحبت‌خاصی در این زمینه انجام نشده اما با توجه به شرایط موجود این رقم معقول است چراکه بر اساس قانون یک سوم پول بلیت را مردم، یک سوم دولت ویک سوم را شهرداری باید بپردازند که شهرداری به نیابت از دولت آن را پرداخت می‌کند.

42236