پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

شلوغ ترین فرودگاه‌های بین المللی جهان

در سال 2017 فرودگاه دبی به عنوان شلوغ ترین فرودگاه بین المللی جهان شناخته شد.

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، بر اساس آمار منتشر شده مربوطه به مسافران، فرودگاه بین المللی دبی در سال 2017 رتبه اول شلوغ ترین فرودگاه های بین المللی جهان را در اختیار دارد. در طول سال گذشته بیش از ۸۸/۲ میلیون مسافر از این فرودگاه برای ورود و خروج استفاده کرده اند که نسبت به رقم ۸۳.۹ میلیوتی خود در سال 2016 افزایش بسیار زیادی داشته است و انتظار می‌رود این فرودگاه در سال 2018 از مرز ۹۰.۳ میلیون عبور کند.

در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با دیگر فرودگاه های بین المللی جهان که شلوغ ترین فرودگاه ها نام گرفته اند آشنا کنیم.

فرودگاه هیثرو لندن

فرودگاه شماره یک سابق جهان چند سالی می شود که به رتبه دوم نزول کرده است و فاصله زیادی برای دستیابی به جایگاه قبلی خود دارد. در سال 2016 در حدود 76 میلیون مسافر بین المللی از این فرودگاه برای سفرهای خود استفاده کرده بودند که نسبت به سال قبل از آن یک درصد افزایش را نشان می داد. در زمینه پروازهای داخلی و خارجی به صورت ترکیبی نیز این فرودگاه عنوان هفتمین فرودگاه شلوغ دنیا را در اختیار دارد.

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

این فرودگاه با استقبال از 70 میلیون مسافر بین المللی در سال 2016 و با رشدی 3 درصدی در این میزان فاصله زیادی با فرودگاه هیثرو نداشته و در رتبه سوم شلوغ ترین فرودگاه های بین المللی سال 2017 قرار گرفته است.

فرودگاه شیفول آمستردام

برای فرودگاهی که تنها یک ترمینال دارد و سالانه تنها می تواند ۵۰۰/۰۰۰ پرواز داشته باشید این رتبه بسیار قابل توجه است. در سال 2016 فرودگاه شیفول آمستردام بیش از 64 میلیون مسافر را جابه جا کرده است؛ این فرودگاه سومین فرودگاه شلوغ و پرتردد در اروپا، چهارمین فرودگاه در سطح جهانی برای پروازهای بین المللی و دوازدهمین فرودگاه در مجموع پروازهای داخلی و خارجی در سطح جهان است.

فرودگاه شارل دوگل پاریس

این فرودگاه که بزرگترین فرودگاه بین المللی فرانسه محسوب می شود از 66 میلیون مسافر در سال 2016 استقبال کرده و در رتبه پنجم شلوغ‌ترین فرودگاه های جهان در زمینه پروازهای بین المللی قرار گرفته است. در سطح کلی نیز این فرودگاه دهمین فرودگاه شلوغ دنیا در مجموع پروازهای داخلی و خارجی است.