نیروی انتظامی در فروردین ۹۷, 5 شهید را تقدیم مهین اسلامی کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین و به نقل از  خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا , نیروی انتظامی از ابتدای سال جاری که توسط مقام معظم رهبری سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شد, اولین سازمانی بود که به این شعار لبیک گفته و اولین شهید را در راه حفظ و حمایت از کالای ایرانی داد. شهید ایوب اسلامی نیا اولین شهید ناجا در راه مبارزه با کالای قاچاق و حمایت از کالای ایرانی شانزدهم فروردین در قصرشیرین بر اثر درگیری مسلحانه با قاچاقچیان به شهادت رسید.

شهادت شهید اسلامی نیا که به عنوان رئیس دایره مبارزه با کالای قاچاق و ارز شهرستان قصرشیرین در آنجا خدمت می‌کرد نشان دهنده این امر بود که نیروی انتظامی برای این هدف مهم از سال های قبل جهت برخورد جدی با قاچاقچیان کالا برنامه ریزی داشته است و این مهم مختص به سال جاری نبوده و نخواهد بود و این راه کماکان ادامه خواهد داشت.

شهدای نیروی انتظامی در فروردین ۹۷+عکس

دومین شهید نیروی انتظامی مربوط به حفظ و حراست از مرزهای غربی کشور بود. شهید محمدرضا حاجی نبی زاده نوزدهم فروردین هنگام باز کردن مسیر تردد مرزنشینان و مرزبانان بر اثر سقوط دستگاه برف روبی به انتهای دره به شهادت می رسد. شهیدی که هیچ نامی از وی در رسانه برده نشد و نقش مهم او در امنیت مرزها نشان از این بُعد کاری مرزبانان را می دهد که آنان به غیر از ایجاد امنیت در نقاط صفر مرزی، کارهایی از قبیل خدمات رسانی به مرزنشینان را نیز انجام می دهند که این مهم در هیچ کجا نشان داده نشد.

شهدای نیروی انتظامی در فروردین ۹۷+عکس

سومین و چهارمین شهدای ناجا را مرزبانان جنوب شرق کشور تشکیل می دهند.مرزبانانی که تا آخرین قطره خون خود با اشرار و تروریست های تا به دندان مسلح مبارزه کردند و غیرتشان باعث شد تا برجک مرزی به دست این کوردلان نیفتد.شهید وحید حسین زاده و شهید ابوالفضل غلامپور بیست و هشتم فروردین در مرز میرجاوه بر اثر دیگری با گروهک ضاله جیش الظلم به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

شهدای نیروی انتظامی در فروردین ۹۷+عکس

و پنجمین شهید ناجا شهیدی مربوط به درگیری با شرور مسلح بود. شهید خیرالله امان زاده رئیس دایره تجسس کلانتری 11 شاهین دژ سی ام فروردین بر اثر درگیری با شروری که شب قبلش پنچ نفر از اعضای خانواده اش را به قتل رسانده بود به درجه رفیع شهادت نائل آمد. شهادت شهید امان زاده با بیست و نه سال سابقه درخشان در نیروی انتظامی نشان از آن دارد که نیروهای جان برکف نیروی انتظامی برای تامین امنیت، آسایش و خدمت به مردم از جان خود مایه گذاشته و سن و سال بهانه ای برای کم کاری در این زمینه نیست.

شهدای نیروی انتظامی در فروردین ۹۷+عکس