یک بوئینگ 737 در جنوب بالی (Bali) به حال خود رها شده است. مکان مورد نظر، فرودگاه یا قبرستان هواپیماها نیست، بلکه دشتی در نزدیکی نوعی معدن سنگ آهک است و هیچ کس نمیداند این هواپیما چطور به آنجا آمده است.

tQ6f8BFc5NPbs8lGR8NeOSfnwF3ZDSrcmPalBarS.jpeg

هواپیمای رها شده در نزدیکی ساحل جنوبی شبه جزیره بوکیت (Bukit Peninsula) در بالی قرار دارد. این مکان در نزدیکی بزرگراه رایا نوسا دوئا سلاتان (Raya Nusa Dua Selatan) قرار داشته و تنها پنج دقیقه از ساحل دیدنی و پرطرفدار پانداوا

(Pandawa) فاصله دارد. به عبارت دیگر، چندان هم از دید مردم پنهان نیست.

چیزی که باعث هر چه عجیبتر شدن مسئله شده این است که هیچ کس نمیداند این هواپیما چطور به این مکان آمده است. فرود یک بوئینگ 737 در دشتی نزدیک به جاده ای نسبتا پرتردد باید حداقل چند نفری را خبردار کرده باشد، اما... حقیقت این است که هیچ کس اطلاعی ندارد!

dPWLJerUhUuKtra3BKv6S8pVo7cab4rjWF0buyTF.jpeg

5Y9lryTPXBnNYqQdA9w3BYdJPkwb6l9jhkeREpKq.jpeg

بعضی از افراد محلی میگویند قرار بوده این هواپیما (که هیچ آرم یا نشان مشخصی نیز ندارد) به رستورانی باب طبع توریستها تبدیل شود، اما ظاهرا پول صاحبش تمام میشود و او نیز بوئینگ 737 خود را رها میکند تا در کنار کلبه ای قدیمی و چند کانتینر به آرامی زنگ بزند و از بین برود.

به جز این موارد، اطلاعات چندانی در مورد این هواپیمای رها شده در دست نیست. این امکان هم وجود دارد که هواپیما خریداری شده و در جای کنونی اش سر هم شده باشد، که در این صورت حداقل تا حدودی به دلیل این مسئله پی میبریم که چرا زمان فرودش کسی آن را ندیده است.

این هواپیما این روزها در حد خود به جاذبه ای توریستی بدل شده، و عجیبتر اینکه این تنها هواپیمای رها شده ای نیست که در جزیره اندونزی میتوانید از آن دیدن کنید. حدودا در پنج مایلی شمال این منطقه، بوئینگ 737 دیگری نیز در نزدیکی یکی از شعبه های Dunkin’ Donuts رها شده است.

هواپیمای بوئینگ رها شده در بالی

هواپیمای بوئینگ رها شده در بالی

 

پیش از رفتن بدانید که...

در صورتی که بتوانید از جاده اصلی، بوئینگ 737 رها شده را در جنوب شبه جزیره بوکیت ببینید، پیدا کردن و دسترسی به آن کار ساده ای است. بین بزرگراه و هواپیمای رها شده موانعی وجود دارد که دیدن هواپیما را دشوار میکند، بنابراین باید خوب حواستان را جمع کنید. میتوانید با بالا رفتن از کانتینرهایی که اطراف هواپیما قرار گرفته اند آن را مشاهده کنید. اما اگر به دنبال دید بهتری هستید، باید کمی جاده را پایین رفته و به مسیری برسید که به بالای هواپیما راه دارد. ناگفته نماند که به دلیل قرار گرفتن هواپیما در ملکی شخصی، باید هزینه ای نه چندان زیاد پرداخت کنید.

 

منبع: atlasobscura