شهردار تهران تاکید کرد: پروژه پلاسکو به شش ماه زمان برای تهیه نقشه‌های نهایی نیاز دارد و پروژه در سال 1400 به اتمام می‌رسد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش ایلنا، سید محمدعلی افشانی ظهر امروز با حضور در نشست کمیسیون عمران مجلس در جمع وزیر راه و شهرسازی، استاندار تهران، رئیس بنیاد مستضعفان و اعضای کمیسیون عمران مجلس برگزار شد، با تاکید بر لزوم تهیه نقشه‌های اجرایی ساختمان پلاسکو گفت: این نقشه‌ها باید براساس ضوابط و قوانین شهرسازی به تایید شهرداری تهران برسد.

وی با بیان اینکه نقشه‌های پلاسکو باید براساس قوانین شهرسازی به تایید شهرداری برسد، اظهار داشت: برای تسریع در عملیات اجرای این پروژه پیشنهاد می‌کنیم قبل از تهیه نقشه نهایی ابتدا نقشه مقاوم‌‌‌‌سازی گود و سازه نگهبان به شهرداری تهران ارائه شود و با تایید شهرداری عملیات خاک‌‌‌‌برداری و گوبرداری صورت گیرد. پس از آن نقشه اجرایی را به شهرداری تهران ارائه دهند.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه تهیه نقشه‌های نهایی حداقل به شش ماه زمان نیاز دارد، تصریح کرد: به طور طبیعی تا نقشه‌های نهایی به شهرداری ارائه نشده نمی‌توانیم قضاوتی روی آن داشته باشیم. بنابراین، ابتدا باید نقشه‌ها به شهرداری ارائه شود تا ما بلافاصله کار را شروع و در موعد مقرر پروانه را صادر کنیم.

افشانی با بیان اینکه دو سال مقرر شده برای اجرا این پروژه باید از زمان صدور پروانه ساخت محاسبه شود، خاطرنشان کرد: اگرچه ما حداکثر تلاش خود را در صدور پروانه انجام می‌دهیم اما از نظر من این پروژه به شش ماه زمان برای تهیه نقشه‌های نهایی نیاز دارد و پروژه در سال ۱۴۰۰ به اتمام می‌رسد.