نوعی قفل هوشمند ابداع شده است که هنگام ورود رمز توسط کاربر، ضمن استفاده از حسگر اثر انگشت، اعداد را طبق الگوریتم خاصی می‌چرخاند تا در صورتی که کسی در حال دزدکی نگاه کردن و یاد گرفتن رمز ورود است، ناکام بماند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از  انگجت، قفل هوشمند شرکت "لاکلی"( Lockly ) آخرین نمونه در بازار قفل‌های هوشمند با یک ویژگی خاص است که آخرین مدل آن موسوم به " Secure Plus " از یک سنسور اثر انگشت سه بعدی همراه با تکنولوژی رمز عبور مبتنی بر الگوریتم اختصاصی استفاده می‌کند که این دو فناوری با هم، ظاهرا این دستگاه را غیرقابل نفوذ می‌کنند.

این قفل در صورت عدم دسترسی به اینترنت نیز در دسترس است و شما هنوز هم می‌توانید از یک کلید فیزیکی برای باز کردن قفل استفاده کنید.

اما ظاهرا نیازی به این نخواهید داشت، چرا که کمپانی سازنده می‌گوید که این قفل هوشمند آلومینیومی می‌تواند کدهای دسترسی چندگانه بدون نیاز به اتصال به اینترنت ایجاد کند.

بزرگترین تفاوت امنیتی و رقابتی این قفل، صفحه نمایش OLED و نمایش ورودی رمز عبور است که در آن، شما چهار حلقه از اعداد را متشکل از سه عدد می‌بینید.

این اعداد با هر بار استفاده، حرکت می‌کنند و می‌چرخند، بنابراین اگر کسی در حال دزدکی نگاه کردن باشد، نمی‌تواند رمز عبور شما را دریابد.

علاوه بر این‌ها، این قفل دارای ویژگی "لطفا مزاحم نشوید"( do not disturb ) است که تنها اجازه ورود با یک کلید فیزیکی را می‌دهد.

حسگر اثر انگشت سه بعدی این قفل قادر است تا 99 اثر انگشت را ذخیره کند و برای اجازه ورود، به جای اسکن یک تصویر به لمس وابسته است.

"لاکلی" می‌گوید که " Secure Plus " با اثر انگشت مشابه یا عکس، قابل نفوذ نیست و تنها با نمونه واقعی باز می‌شود.

همچنین این قفل می‌تواند پس از گذشت زمانی از پیش تعیین شده به طور خودکار قفل شود.

همانند قفل‌های مشابه، شما همچنین می‌توانید کدهای دسترسی سفارشی برای دسترسی مهمان تنظیم کنید و از طریق یک اپلیکیشن موبایل، ورود و خروج افراد را مدیریت کنید و یک مدت زمان مشخص برای انقضای دسترسی افراد تنظیم کنید.

این قفل در دو مدل به فروش می‌رسد که با قیمت‌های 199.99 دلار برای نسخه deadbolt و 229.99 دلار برای نسخه latch در بازار موجود است.

"لاکلی" همچنین اعلام کرد که مدل دیگری نیز در اواخر امسال موسوم به " Secure Pro Plus WiFi " معرفی خواهد کرد که به پلتفرم‌های هوشمند مانند الکسای آمازون و گوگل هوم متصل می‌شود.

اگر این ادعای "لاکلی" درست باشد، این شرکت می‌تواند یک گام بزرگ در امنیت هوشمند خانه‌ها بردارد.