مدیرعامل کشتارگاه صنعتی طیور بابل گفت که نشتی لوله کمپرسور سامانه سرمایشی سردخانه کشتارگاه باعث مصدومیت تعدادی از کارگران این کشتارگاه شده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین مجید محمدیان چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا وقوع انفجار در مخزن آمونیاک این کشتارگاه را تکدیب کرد و افزود: شبکه های اجتماعی به این نشتی لوله نام انفجار دادند در حالی که موضوع تنها نشتی لوله بوده است.
وی ادامه داد: نقص فنی در کمپرسور سامانه سرمایشی و تونل باعث ایجاد نشتی در لوله کمپرسور شد و مصدومیت کارگران هم سطحی بوده است.
محمدیان آمار مصدومان را هشت نفر اعلام کرد و گفت که هنگام وقوع حادثه 70 نفر کارگر در شیفت شب کشتارگاه در حال کار بودند.
وی افزود که حال تمامی مصدومان رضایتبخش است و بعضی از آنها هم پس از درمان سرپایی از بیمارستان مرخص شدند.
پیش از این آمار مصدومان این حادثه 11 نفر اعلام و گفته شده بود که حال برخی از آنها وخیم است.
مدیرعامل کشتارگاه بابل طیور گفت که در حال حاضر نشتی لوله ها برطرف شده و کمپرسور سردخانه در حال استراحت و تعمیر است و جای هیچگونه نگرانی نیست.
کشتارگاه صنعتی بابل طیور که در سال 1388 به بهره برداری رسید از جمله کشتارگاه های صنعتی استان مازندران است که با ظرفیت کشتار چهار هزار قطعه در ساعت فعالیت دارد.
این کشتارگاه دارای امکانات برودتی آمونیاکی شامل سه باب تونل انجماد منفی 40 درجه به ظرفیت پنجاه تن در 24 ساعت است.
آمونیاک گازی سمی است که در صنایع برودتی بخصوص سردخانه ها استفاده می شود. آمونیاک به دلیل مقرون به صرفه بودن و خطرات زیست محیطی کمتر نسبت به گاز فریون که در یخچال و فریزر های خانگی استفاده می شود، در صنایع کاربرد بیشتری دارد.
استنشاق این گاز توسط انسان باعث التهاب فوری در چشم ، بینی و گلو می شود و تنفس طولانی مدت آن برای انسان بسیار خطرناک است.
7335/1654