اپ استور شرکت اپل به طور تاریخی برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان بیشتر از گوگل پلی درآمد زایی داشته است، اما حالا این اختلاف رکوردشکن شده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از  تک کرانچ، بررسی ها نشان می دهد اپ استور از نظر درآمدزایی، میزان خریدهای درون برنامه ای، اشتراک خدمات هزینه بر و غیره شرایط بهتری دارد. اما گزارش جدید موسسه سنسور تاور نشان می دهد اپ استور در سالی که گذشت با ثبت درآمد 164 میلیون دلاری برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان دو برابر گوگل پلی درآمد برای این افراد به ارمغان آورده است.

بر همین اساس 164 ناشر برنامه های مختلف در اپ استور توانسته اند در یک سال گذشته درآمدی بیش از یک میلیون دلار کسب کنند. اما تنها 88 ناشر اپلیکیشن های گوناگون در گوگل پلی به چنین موفقیتی نائل شده اند.

اپ استور در امریکا در سال 2017 توانست درآمد 143 میلیون دلاری را برای ناشران اپلیکیشن ها به ارمغان آورد. اما این رقم با رشد 15 درصدی در سال 2018 به 164 میلیون دلار رسید. در مقابل درآمدزایی گوگل پلی برای ناشران از 71 به 88 میلیون دلار افزایش یافته است.

در این میان مهم ترین منبع درآمد برنامه نویسان هر دو سیستم عامل بازی های ویدئویی بوده است. در سال 2018 از مجموع 164 برنامه برتر اپ استور، 54 برنامه بازی های ویدئویی بوده اند و برترین بازی این مجموعه به نام Marvel Strike درآمدی 15 میلیون دلاری به ارمغان آورد. در مورد گوگل هم 65 درصد اپلیکیشن های درآمدزای برتر را بازی های ویدئویی تشکیل می دهند.