پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

نامش را الماس سیاه گذاشته اند و هرجایی از دنیا رشد نمیکند، سیب سیاهی که با تمام سیب‌های دنیا فرق دارد.

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از گزارش نیوز: سیب به طور کلی قرمز، سبز، زرد یا ترکیبی از این سه است، اما اگر شرایط جغرافیایی مناسب باشد، به نظر می‌رسد که آن‌ها می‌توانند بنفش تیره و تقریبا سیاه باشند. این سیب‌های نادرالماس سیاه نامیده می‌شوند و در حال حاضر تنها در کوه‌های تبت رشد می‌کنند. سیب‌های سیاه از نژاد سیب هستند که رنگ بنفش تیره و منحصر به فرد خود را از شرایط جغرافیایی در منطقه خودمختار تبت به دست می‌آورد.

سیب‌های سیاه یا به نوعی بنفش تیره، درخشان، دارای بافت خوبی هستند. از بیرون، سیب تقریبا شبیه موم شمع است و به اندازه یک الماس زیبا هستند به همین دلیل این نام الماس را گرفته است. تولید سیب در باغ میوه در سال ۲۰۱۵ و سه سال پس از کاشت درختان آغاز شد، اما به علت تعدادی از عوامل، آن‌ها تنها می‌توانند در تعدادی از سوپر مارکت‌های لوکس در پکن، شانگهای، گوانگژو پیدا شوند و معمولا در بسته‌های هدیه ۶ تا ۸ عددی به فروش می‌رسند. طبق گزارش نیوز، قیمت سیب الماس سیاه حدود ۵۰ یوان به ازای هر میوه است.

یو گفت:"از آنجا که تولید چین محدود است و هزینه توزیع نسبتا بالا است، سیب‌های سیاه با قیمت بالا متعلق به بخش بالای بازار هستند. سال گذشته، مقادیر کمی از سیب‌های ما به سوپرمارکت‌ها درشهر چین فروخته شد، جایی که آن‌ها بسیار خوب خریداری می‌شوند. "

به دلیل دمای پایین، درخت‌های سیب الماس سیاه نیازمند میوه‌های تیره هستند، نرخ رشد آن‌ها بسیار پایین‌تر از میانگین است. اگر چه بیشتر گونه‌های سیب در ۲ تا ۵ سال به بالغ می‌شوند، اما این درختان کم‌تر از ۸ سال بالغ می‌شوند. علاوه بر این، تنها حدود ۳۰ درصد از محصولات باغ میوه با استاندارد‌های سازگاری رنگ مطابقت دارند و به عنوان سیب سیاه به فروش می‌رسند. این مساله مانند موردی که در بالا ذکر شد، همراه با شرایط جغرافیایی خاص مورد نیاز برای رشد سیب الماس سیاه که پرورش دهندگان میوه را وادار به قبول این گونه می‌کنند.

سیب الماس سیاه قسمتی از یک راز است، حتی در میان پرورش دهندگان واقعا اطلاعات زیادی در مورد آن‌ها به صورت آنلاین وجود ندارد. مثالا برخی از کاربران فروم‌های بزرگ میوه اعتقاد دارند که سیب‌های بنفش تیره واقعا وجود ندارند، در حالی که برخی دیگر ادعا می‌کنند که عکس‌ها به صورت آنلاین پخش شده اند تا میوه‌ها را تیره‌تر از آنچه واقعا هستند، بسازند.