نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیگیری پرونده واحدهای تولیدی مشکل دار از آزادی 20 کارگر زندانی فولاد اهواز خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین کریم یاوری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهارداشت: برحسب دستور ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پیگیری آزادی کارگران زندانی رسیدگی به وضعیت کارگران زندانی فولاد اهواز ادامه دارد.
وی افزود: تاکنون 20 نفر از کارگران زندانی فولاد اهواز آزاد شده اند و 10 کارگر زندانی این واحد تولیدی که به دلیل اعتراض های صنفی بازداشت شده بودند نیز تا پایان هفته آزاد خواهند شد.
نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیگیری پرونده واحدهای تولیدی مشکل دار تاکید کرد: براساس دستور وزیر نباید اعتراض های صنفی کارگران به موضوع امنیتی تبدیل شود.
پیشتر فرزانه زیلایی وکیل مدافع تعدادی از کارگران گروه ملی فولاد اهواز با بیان اینکه اتهام برخی کارگران بازداشتی، فعالیت تبلیغی علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی اعلام شده است، به خبرنگار ایرنا گفته بود: مقرر شده تعدادی از کارگران بازداشتی با تبدیل قرار بازداشت به کفالت آزاد شوند.
وی با بیان اینکه پرونده ای در شعبه بیستم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اهواز تشکیل شده است، اعلام کرده بود: قرار است تعدادی از کارگران با تبدیل قرار بازداشت به کفالت آزاد شوند که متاسفانه بر خلاف قانون به صورت کلی اعلام کردند فیش حقوقی کارگران گروه ملی فولاد را برای کفالت نمی پذیرند. در این خصوص درخواست کتبی حدود 20 کارگر متقاضی از معاون دادستان هم نتیجه‌ای در بر نداشت.