رئیس شورای شهر تهران درباره حادثه دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات گفت: قرار شد اقدامات پدر به پسر ربطی نداشته باشد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از  فارس، محسن هاشمی در پایان صد و یازدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش اظهار داشت: امروز جلسه خوبی برگزار شد و ابتدائاً تعرفه جابه‌جایی درختان مطرح شد و پس از آن به موضوع تمرکز مراکز امداد و نجات پرداختیم و ساماندهی خیابان کارگر نیز در این جلسه مطرح شد.

وی بیان داشت: در ساماندهی خیابان کارگر موارد زیادی مطرح شده بود که در نهایت به کمیسیون‌ها برای بررسی بیشتر برگشت داده شد.

رئیس شورای شهر تهران افزود: در ادامه جلسه دو مورد باغ نیز مطرح شد که اعضای شورای شهر رأی به باغ بودن یک مورد دادند و یکی دیگر از موارد نیز به کمیسیون‌های مربوطه برگشت داده شد.

هاشمی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا لوایح به این میزان به کمیسیون‌ها برگشت داده می‌شود،‌گفت: این موضوع به این دلیل است که اعضای شورا جدی با موضوع برخورد می‌کنند و وقتی که در صحن علنی شورا این موضوع مطرح می‌شود، 21 عضو با دقت بالاتری نظر می‌دهند و نهایتاً در بعضی از موارد لایحه‌ها برای بررسی بیشتر به کمیسیون‌ها باز می‌گردد.

وی درباره پرداخت بدهی پیمانکاران نیز گفت: پیمانکاران بعضاً در مقابل شورای شهر تجمع می‌کنند ولی بیشتر منظورشان شهرداری است.

رئیس شورای شهر تهران گفت: به دنبال اجرا کردن بعضی از روش‌ها برای پرداخت مطالبات پیمانکاران هستیم و پیمانکارانی که طلب‌شان زیاد است قرار شد با آنها صحبت شود و از مسیرهای مشخص تکلیف پیمانکاران را روشن کنند.

هاشمی به نادیده گرفتن سهم شهرداری در لایحه بودجه 98 دولت نیز گفت: شورای عالی استان‌ها به این موضوع پرداخته است و بنده نیز جلسات مختلفی با نمایندگان مجلس در این باره داشته‌ام و اجازه نمی‌دهیم حق شهرداری ضایع شود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در خصوص حادثه دانشگاه علوم تحقیقات که در زمان آیت‌الله هاشمی پدرتان ساخته شده بود چرا صحبتی نداشته‌اید،‌گفت: قرار شد اقدامات پدر به پسر ربطی نداشته باشد.