از روز گذشته شایعه‌ای مبنی بر قتل خاوری مدیرعامل فراری بانک ملی در کانادا به گوش رسیده است. در این گزارش به بررسی زندگی او می‌پردازیم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مثلث آنلاین به نقل از مجله مهر : محمود رضا خاوری؛ مدیر عامل بانک ملی و یکی از متهمان پرونده موسوم به اختلاس سه هزار میلیاردی بود که نامش را در سال‌های اخیر در رسانه ها زیاد شنیده شده است. برای دومین بار طی چند وقت اخیر شایعه شده که او به قتل رسیده است.

خبر فرار خاوری به کانادا -که اتفاقا مدیریت عامل بانک ملی را نیز در کارنامه داشت- مهر سال ٩٠ رسانه‌ای شد. او در پرونده اختلاس 2 میلیارد و 700 میلیون دلاری "گروه آریا" از یک شعبه بانک صادرات، شراکت داشت و به بهانه حضور در سمیناری در انگلیس، ایران را به مقصد بریتانیا ترک کرد و سر از کانادا درآورد. جامعه ایرانی‌های مقیم کانادا نیز همان موقع در نامه‌ای به رؤسای کشور از حضور خاوری در خاک کانادا گله کرده بودند. پلیس اینترپل نیز او را تحت تعقیب قرار داده اما متهم هنوز به ایران، استرداد نشده است.

روزگار گذشت و علیرغم آنکه پلیس اینترپل نیز خاوری را تحت تعقیب قرار داده اما متهم هنوز به ایران، استرداد نشده؛ «گلاب‌ اند میل» در گزارشی نوشت که «خانواده خاوری در سال‌های گذشته حوزه نفوذ خود در تورنتو را توسعه داده‌ و بر اساس مستندات دولتی در چهار سال گذشته، خانواده خاوری به نام‌های مختلف و اشخاص حقوقی حداقل ١٢.١ میلیون دلار در این شهر املاک خریداری کرده‌اند!»

با گذشت بیش از 7 سال از فرار محمودرضا خاوری، او با شکل و شمایل جدید چنان مشهور شده بود که حضورش در یک قصابی در کانادا تواسنت، روزها بین کاربران شبکه‌های مجازی دست‌به‌دست شود.

انتشار مجدد اخبار تایید نشده از قتل «خاوری» در کانادا

اخیرا هم ویدیویی در شبکه‌های مجازی پربازدید شده که مدعی شده که خانه خاوری در یکی از محله‌های اعیان‌نشین کانادا قرار دارد.

انتشار مجدد اخبار تایید نشده از قتل «خاوری» در کانادا

صبح امروز برای دومین بار بود که خبر مرگ محمود رضا خاوری منتشر شد. او که متولد 1331صادره از خرم آباد و دارای تبعیت دوگانه ایران و کانادایی است، اواخر آذرماه سال گذشته نیز خبرساز شده بود و شایعه مرگش منتشر شد. از روز گذشته نیز خبرهایی مبنی بر قتل خاوری در کانادا منتشر شده که البته با توجه به رازآلود بودن نحوه فرار خاوری، زندگی او در کانادا و چرایی عدم‌دستگیری توسط اینترپل، این شایعه نیز در هاله‌ای از ابهام است و صحت آن را نمیتوان تایید کرد.