مربی حسن تفتیان، دونده المپیکی ایران گفت: حدود سه ماه است که حقوق من پرداخت نشده و حتی از یک ماساژور خارجی هم کمتر دریافت می‌کنم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:


احمد رمضان زاده درباره شرایط تمرینی حسن تفتیان، اظها‌ر کرد: بر اساس برنامه با آرامش در ورزشگاه آفتاب انقلاب تمرین می کردیم و با روال خوبی این کار صورت می‌گرفت. برنامه‌های مورد نظرمان را هم به آقای کیهانی داده بودیم و او هم قبول کرد. بر اساس برنامه‌ای که ما به فدراسیون دادیم در حال‌ حاضر باید در قطر تمرین می کردیم، اما به یک باره اردوی متمرکز در ورزشگاه آفتاب انقلاب گذاشتند و مجبور شدیم در ایران بمانیم.
مربی حسن تفتیان در ادامه افزود: ما اعلام کرده بودیم که می‌خواهیم یک ماه به اردوی قطر بودیم چرا که در قهرمانی آسیا با دوندگان آمریکایی الاصل باید مبارزه کنیم و باید بر این اساس تمرین کنیم. با تمرین در کنار حریفان ایرانی حرف زیادی برای گفتن در میان این دوندگان نداریم. شاگرد من المپیکی است و ادعا می‌کنم که او می‌تواند به فینال برود، اما این در صورتی است که برنامه‌های درخواستی‌ام اجرا شود. ما یک هزارم امکانات دونده قطری را نداریم. آفتاب انقلاب خانه من است، ولی امکانات لازم را ندارد.
او با بیان این که هیچ تفاوتی ندارد که چه کسی رییس فدراسیون است، اظها‌ر کرد: حسن تفتیان فرزند این کشور است. وظیفه هر ایرانی است که در هر جایی به کشورش خدمت کند، برای من فرقی نمی‌کند چه کسی رییس است. وظیفه من خدمت است، ولی باید به من امکانات بدهند تا بتوانم کارم را درست انجام بدهم. من به آقای کیهانی کاری ندارم فقط می‌خواهم آنچه را درخواست داده‌ام مهیا کنند. دونده‌های دیگر در سطح جهان را نگاه کنید همه چیز دارند و فقط به فکر کسب نتیجه‌ هستند. متاسفانه سر آقای کیهانی هم شلوغ است و هر چقدر تماس می‌گیرم جواب نمی‌دهند.
رمضان زاده با بیان این که اگر شرایط مهیا باشد تفتیان رکورد زیر 10 ثانیه را برجای می‌گذارد، اظها‌ر کرد: من بدون دلیل صحبتی نمی‌کنم و تمام اصول حر‌فه‌ای‌گری را در مقابل او انجام می‌دهم، مگر کسانی که فینالیست المپیک می‌شوند چهار پا دارند؟ حتی زمانی که من می‌گفتم حسن رکورد ایران را می‌زند و راهی المپیکی می‌شود همه می‌خندیدند. می گفتند مگر می‌شود؟ او اگر در قزاقستان بیمار نمی‌شد حتما 10 ثانیه و پنج صدم ثانیه می‌دوید. او قبل مسابقه درمانگاه بود و با سرم به مسابقه آمد. در ر‌قا‌بت‌های جهانی هم می‌توانست رکورد بهتری بزند. ما چیز زیادی نمی‌خواهیم فقط توجه می‌خواهیم. امکانات در اختیارمان قرار بدهند و در آن زمان اگر نتوانستیم هر چه می‌خواهند بگویند.
او درباره ر‌قا‌بت‌های د‌و‌و‌مید‌ا‌نی داخل سالن قهرمانی آسیا نیز گفت: اگر تفتیان شانس مدال نداشته باشد ادعا نمی‌کنم، اما این نکته را هم باید قبول کرد که حریفان قدرتمندی دارد که رکوردشان 9.91 است. او حتی در باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی می‌توانست مدال بگیرد.
رمضان زاده در پایان گفت: تفتیان سختی زیادی در تمرینات می کشد تا حدی که بعضی اوقات آنقدر ناراحت می شوم که نمی‌توانم نگاهش کنم. من زندگی‌ام را گذاشته‌ام فقط به خاطر تفتیان. اگر برای او نبود نمی ماندم. حقوق من سه ماه پرداخت نشده است و حتی حقوق من از یک ماساژور خارجی کمتر است، چرا چون ایرانی هستم.