شنبه شب نیوکمپ میزبان پرتماشاگرترین مسابقه ورزشی در سطح جهان خواهد بود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

هر چه به زمان برگزاری این بازی نزدیکتر می شویم، توجه علاقمندان فوتبال به حواشی و وضعیت این دو تیم هم بیشتر می شود. آمار و ارقام بازی های گذشته این دو تیم می تواند درک بهتری از شرایط دو تیم را برای ما به تصویر بکشد. وب سایت رسمی نود، در ادامه مرور آمارهای ال کلاسیکو، برخی از اعداد مربوط به بازی و اتفاقات مربوط به آنها را بررسی می کند.

۶ - بیشترین تعداد بازی متوالی که یک بازیکن تا به امروز موفق به گلزنی در ال کلاسیکو شده است؛ کریستیانو رونالدو این رکورد را به نام خود ثبت کرده و طی شش بازی متوالی برابر بارسا هفت بار گلزنی کرد.

۱۰ - بهترین پیروزی در دیدارهای این دو تیم با اختلاف ده گل بوده که از سری مسابقات کوپا دل ری انجام شد. این بازی در تاریخ ۱۹ ژوئن ۱۹۴۳ در مادرید انجام شد و طی آن رئال با نتیجه ۱۱ بر یک به پیروزی رسید. البته این بازی حواشی بسیاری به دنبال داشت که در سایر گزارش های مربوط به این بازی شرح مفصلی از آن ارائه شد.

۱۳ - بیشترین تعداد بازی متوالی بدون شکست؛ بارسا طی یازده سال از تاریخ ۱ نوامبر ۱۹۱۷ تا ۳ ژوئن ۱۹۲۸، در ال کلاسیکو شکست ناپذیر بود و این رکورد را به نام خود ثبت کرد. رئال هم تا کنون موفق شده در ۱۰ بازی بدون شکست زمین مسابقه را ترک کند.

۳۳ - تعداد بازیکنانی که با پیراهن هر دو تیم در ال کلاسیکو بازی کرده اند. از این تعداد، ۲۱ بازیکن از بارسا به رئال منتقل شده و ۱۲ بازیکن هم از رئال به بارسا نقل مکان کردند. آخرین بازیکنی که از بارسا به تیم حریف پیوست و در ال کلاسیکو بازی کرد، خاویر ساویولای آرژانتینی بود. آخرین رئالی که به کاتالانها پیوست، کسی نبود جز ساموئل اتوئو که بازی های درخشانی را هم برای بارسا انجام داد.

۴۴ - تعداد بیشترین بازی در ال کلاسیکو که این رکورد متعلق به خنتو بازیکن پیشین رئال مادرید است. در میان بازیکنانی که تا کنون بازنشسته نشده اند، ژاوی هافبک سابق بارسا با ۴۲ بازی پیشتاز است. و از میان بازیکنانی که هنوز در ترکیب یکی از این دو تیم بازی می کنند، آندرس اینیستا با ۳۲ بازی رکورد بیشترین تعداد بازی را در اختیار دارد.

۱۸ - تعداد بیشترین بازی های متوالی که با برد یکی از این دو تیم پایان یافته است.

۳ - تعداد بیشترین بازی متوالی که با نتیجه مساوی پایان یافت.

۳۲ - تعداد قهرمانی های رئال مادرید در لالیگا؛ بارسا تا کنون ۲۳ عنوان قهرمانی به دست آورده است.

۲۵ - تعداد پیروزی های رئال مادرید در ال کلاسیکو در نیوکمپ.