مانوئل پیگرینی پس از اعلام جانشینش در فصل آینده، نتایج ضعیفی با منچسترسیتی کسب کرده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

مانوئل پیگرینی پس از اعلام جانشینش در فصل آینده، نتایج ضعیفی با منچسترسیتی کسب کرده است.

یکم فوریه سال 2016، اتفاق مهمی در باشگاه منچسترسیتی افتاد. پیگرینی اعلام کرد که پپ گواردیولا جانشین او در فصل آینده می‌شود. پس از این اتفاق، سیتی سیر نزولی را در پیش گرفت. آنها در رتبه دوم جدول جای داشتند و تنها سه امتیاز با لسترسیتی صدرنشین اختلاف داشتند. اکنون آن به 14 امتیاز رسیده است و به جایگاه چهارم سقوط کردند.

سیتی از 21 امتیاز ممکن تنها هفت امتیاز کسب کرد و در حالی که هفت بار توانست دروازه حریفان را باز کند 9 گل دریافت کرد. اگر این دوره در نظر گرفته شود، تیم دوم شهر منچستر در جایگاه پانزدهم قرار می‌گیرد. تنها کریستال پالاس با (دو امتیاز)، استون ویلا (سه امتیاز) نیوکاسل (چهار امتیاز) واتفورد و نوریچ با (پنج امتیاز) نتایج بدتری نسبت به سیتی کسب کردند.

پیش از انتخاب گواردیولا به عنوان سرمربی سیتی، آنها برای فتح لیگ برتر تلاش می‌کرد‌ند اما اکنون رسیدن به آن تقریبا ناممکن شده است. همچنین در میان هو‌اد‌ا‌ران ترس حضور نداشتن سیتی در فصل آینده در لیگ قهرمانان وجود دارد. سیتی‌زن‌ها تنها یک امتیاز با تیم‌های پنجم و ششم (وستهام، منچستریونایتد) جدول فاصله دارند.

این دو تیم به دنبال قرار گرفتن در جایگاه چهارم هستند. از طرفی هیات مدیره باشگاه سیتی به دیلی استار اعلام کرد در نظر دارد پیگرینی را پس از به پایان رسیدن قراردادش برکنار کند.

اما پیگرینی عملکرد خوبی نیز در این فصل داشته است. سیتی با هدایت او، لیورپول را در فینال جام اتحادیه در پنا‌لتی‌ها شکست داد و به عنوان قهرمانی دست یافت. همچنین با شکست دیناموکیف برای اولین بار در تاریخ باشگاه، این تیم را به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا رساند.