پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

محمد مایلی‌کهن سرمربی اسبق تیم ملی کشورمان که گفته می‌شود در بین گزینه‌های سرمربیگری ملوان حضور دارد، در مورد این شایعه می‌گوید: «این خبر اصلا صحت ندارد. سرنخواستن من دعوا است. هیچ صحبتی در این مورد با من نشده.»

مایلی‌کهن که سالیان سال در پرسپولیس حضور داشت، با اشاره به انتقادهای برانکو از کارلوس کی‌روش در رابطه با بازیکنان ملی‌پوش توضیح می‌دهد: «باید بگویم درود به شرف برانکو که حرفش را در رسانه‌ها بیان می‌کند اما متاسفانه همکاران من (مربیان ایرانی) در خلوت تا دل‌تان بخواهد از کی‌روش انتقاد می‌کنند و پیرامون او حرف می‌زنند اما در رسانه‌ها کلامی انتقادی از آنها در مورد کی‌روش نمی‌شنوید. برای اینکه برخی از مربیان منفعت‌طلب شده‌اند در رسانه‌ها از کی‌روش انتقاد نمی‌کنند اما درود به شرف برانکو، شخصیت او هم با کی‌روش اصلا قابل مقایسه نیست.»
سرمربی اسبق تیم ملی ایران با اشاره به پوشش سرمربیان تیم‌های اروپایی در جام ملت‌های این قاره می‌گوید: «دقت کرده‌اید که مربیان تیم‌های اروپایی چگونه پوششی دارند؟ هیچ کدام آنها کت و کراوات را با شلوار لی نمی‌پوشند. مربی بلژیک هم با اینکه کت نپوشیده بود یقه پیراهنش را تا نافش باز نکرده بود چقدر در کشور، ما عقبگرد داشته‌ایم و چقدر برخی مسائل در فوتبال اروپا خوب است. فکر نمی‌کنم کی‌روش الان در ایران باشد چون اگر بود حتما با یکی درگیری پیدا می‌کرد. کاش او حداقل با پول مردم ایران به مسابقات جام ملت‌های اروپا می‌رفت و این بازی‌ها را از نزدیک می‌دید. البته کشور ایران که خیلی پولدار نیست و فقیر است! با این حال به نظر من بهتر است کسی پیدا شود تا معنای شخصیت را به کی‌روش تفهیم کند. جالب است فدراسیون فوتبال در قبال خواسته کی‌روش اطلاعیه می‌دهد و غلامرضا بهروان هم از کی‌روش حمایت می‌کند. آقای بهروان شما دیگر چرا؟! مربیان ایرانی منفعت طلب شده‌اند.» مایلی‌کهن با بیان اینکه هنوز صحبتی نکرده، ادامه می‌دهد: «من هنوز دهانم را باز نکرده‌ام اگر دهانم را باز کنم خواهید دید چه اتفاقی می‌افتد و به قول شاعر گر آن پرده در افتد نه تو مانی و نه من. کاش کمی به ما بر بخورد. در جام ملت‌های اروپا آلبانی و ایسلند که محلی از اعراب ندارند ببینید چگونه بازی می‌کنند آن موقع ما به خاطر 15 دقیقه خوب بازی کردن مقابل آرژانتین در جام جهانی چه کارهایی که نمی‌کنیم. هیچ‌کس نیست جلوی کی‌روش را بگیرد او هر کاری که می‌خواهد می‌کند و به همه ما می‌خندد.»