مربی آرژانتینی تیم سویا بعد از باخت این تیم در دیدار رفت سوپر کاپ اسپانیا، از خستگی حاصل از جدول فشرده دیدارهای این تیم ابراز نارضایتی کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

بعد از باخت خانگی سویا در دیدار رفت سوپر کاپ اسپانیا، مربی این تیم آندولوسی از خستگی ناشی از دیدارهای فشرده این تیم ابراز تاسف کرد. بارسلونا با گل‌های لوییز سوارز و منیر الحدادی توانست با حساب ۲-۰ در رامون سانچز پیسخوان به پیروزی برسد تا با خیال آسوده تر در دیدار برگشت سوپرکاپ اسپانیا، پا به چمن ورزشگاه نیوکمپ بگذارد. این نتیجه در حالی رقم خورد که تیم میهمان، با استفاده از پاس‌های عمقی موقعیت‌های خطرناکی خلق کرد و بازیکنان این تیم این امکان را داشتند که برتری خود را افزایش دهند.

با این حال، مربی آرژانتینی تیم سویا، عملکرد ضعیف خط دفاعی تیمش را عامل این باخت عنوان کرد و از وجود مشکلات اساسی در عمق دفاع این تیم خبر داد. بارسلونا در این دیدار بیشترین استفاده را از توپ‌های عمقی برد، مشکل عمقی دفاع سویا زمانی بیش از پیش به چشم آمد که پاس عمقی دقیقه ۸۱ لیونل مسی در حالی به منیر الحدادی رسید که او فرصت کافی را برای تبدیل این موقعیت به گل را داشت. به نقل از گل بین الملل، خورخه سمپائولی در کنفرانس خبری بعد از این دیدار، با اشاره به مشکلات دفاعی تیمش افزود:

برای رسیدن به گل، تلاش زیادی کردیم اما احساس می‌کنم عملکرد خوبی نداشتیم، در ارسال پاس بی دقت بودیم و نمایش ارائه ندادیم، با این حال باید تلاش بیشتری انجام دهیم. در نیمه دوم، دوندگی بیشتری انجام دادیم اما نتوانستیم جلوی ضد حملات بارسا را بگیریم. حتی یک اشتباه برابر آن‌ها نتیجه تلخی در پی خواهد داشت، بارسا عملکرد بهتری داشت و مستحق این پیروزی بود.

سویا بازیکنان محروم و مصدوم زیادی برای این دیدار داشت. دانیل کاریکو به دلیل محرومیت، در کنار دو بازیکن کلیدی و مصدوم این تیم، یعنی تریمولیناس و کرون دلی نتوانستد تیم خود را در این دیدار همراهی کنند. همچنین خستگی ناشی از حضور ۱۲۰ دقیقه‌ای ویسنت ایبورا، کاپیتان اول سویا در دیدار چهارشنبه شب در سوپر کاپ اروپا، باعث شد تا این بازیکن با تجربه نتواند تیم خود را در دیدار رفت سوپر کاپ اسپانیا همراهی کند. دیدار برگشت سوپر کاپ اسپانیا، چهارشنبه شب در ورزشگاه نیوکمپ برگزار خواهد شد تا این تیم آندولوسی، سومین بازی خود را تنها در ۸ روز انجام دهد، با این حال مربی سابق تیم ملی شیلی با انتقاد از فشردگی تقویم مسابقات تیمش در این مقطع از فصل ادامه داد:

ما در حالی قدم به این مسابقه گذاشتیم که تنها ۴ روز پیش در دیداری سخت مقابل رئال مادرید ۱۲۰ دقیقه بازی کردیم که مصدومان زیادی برای ما به همراه داشت، تقویم مسابقات ضربه بدی به ما زد و خستگی در ساق‌های بازیکنانم کاملا مشهود است. با این حال باید همه چیز را ارزیابی کنیم تا مشکلات موجود را شناسایی کرده و هرچه زودتر برای بر طرف کردن آن‌ها تلاش کنیم، امیدوارم در دیدار چهارشنبه شب با نمایشی درخشانبتوانیم قهرمانی را بدست آوریم.