یکی از ملی‌پوشان شاخص تکواندو در آستانه محرومیت دوپینگ قرار گرفته است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

تمرین تیم ملی تکواندو پیش از اعزام به المپیک ۲۰۱۶ ریو

دوپینگ یکی از ملی پوشان تکواندو مثبت اعلام شده است. گفته می شود این ورزشکار از آمپول بتامتازون استفاده کرده و فدراسیون تکواندو نیز مستنداتی را برای فدراسیون جهانی ارسال کرده که از سوی فدراسیون جهانی رد شده است. فدراسیون ایران نیز تنها ۲۱ روز فرصت دارد که به این رای اعتراض کند و در صورت قبول نشدن اعتراض، محرومیت چهار ساله‌ای را برای این ورزشکار به دنبال خواهد داشت. این تکواندوکار که در مسابقات جهانی سال گذشته نیز همراه تیم ملی تکواندو بود و هم اکنون در لیگ برتر نیز مبارزه می کند، چند ماهی است که از اردوهای ملی کنار گذاشته شده است.

حسن ذوالقدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص اعلام دوپینگ یکی از ملی پوشان تکواندو اظهار کرد: جواب آزمایش دوپینگ یکی از ورزشکاران ما مثبت اعلام شده است که به دلیل مصرف بتامتازون بوده است. ما توسط پزشکی که این دارو را تجویز کرده بود و با نظر کمیته ضد دوپینگ ایران پرونده او را به فدراسیون جهانی ارسال کردیم.

وی ادامه داد: فدراسیون جهانی مستندات مارا نپذیرفت و ما ۲۱ روز فرصت داریم تا اعتراض کنیم. البته بتامتازون ماده نیروزا نیست و تنها برای درمان استفاده می شود. البته استفاده این ماده در مدت یک ماه قبل از تست دوپینگ باید اعلام شود و اشتباه سهوی پزشک و ورزشکار بوده است.

ذوالقدر افزود: ما فرصت اعتراض داریم. حتی اگر شده برای ابطال رای به فدراسیون جهانی می رویم زیرا این ورزشکار پاک است و تنها برای درمان از بتامتازون استفاده کرده و در نامه ای که فدراسیون جهانی برای ما ارسال کرده نیز نام این دارو ذکر شده است.

مدیر تیم های ملی گفت: اگر ماده نیروزا استفاده شده بود، حکم قطعی بود و اجازه اعتراض به ما نمی دادند. اما ما قطعا نمی گذاریم که این ملی پوش محروم شود.