محمد بنا امروز در مذاکره با رسول خادم رییس فدراسیون کشتی به توافق نهایی برای هدایت تیم ملی کشتی فرنگی رسید.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

محمد بنا امروز در مذاکره با رسول خادم رییس فدراسیون کشتی به توافق نهایی برای هدایت تیم ملی کشتی فرنگی رسید.

پس از دعوت فدراسیون کشتی از محمد بنا برای هدایت تیم ملی کشتی فرنگی ایران، وی برنامه های خود را ارائه داد و امروز ساعت 3 بعد از ظهر در خانه کشتی برای مذاکره با رسول خادم وارد خانه کشتی شد، پس از پایان جلسه جمع بندی نهایی برای اینکه محمد بنا هدایت فرنگی کاران ایران را در دست گیرد توافقات لازم انجام شد.

بنا در دو مقطع مربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران بود و موفقیت‌های قابل توجهی را با این تیم کسب کرد و یکی از برجسته‌ترین مربیان کشتی جهان به شمار می‌رود.

تیم کشتی ایران در مسابقات جهانی سال 2011 به میزبانی ترکیه با سرمربیگری محمد بنا با وجود حضور نداشتن حمید سوریان با کسب دو طلا و یک برنز بر سکوی سوم جهان تکیه زد. در این سال محمد بنا به عنوان بهترین مربی سال کشتی فرنگی انتخاب شد.

در المپیک 2012 لندن تیم کشتی ایران با مربی‌گری محمد بنا، نخستین بار در تاریخ کشتی فرنگی قهرمان المپیک شد.

پس از گذشت حدود 11 ماه از کناره‌گیری «محمد بنا» از تیم ملی کشتی فرنگی و نتایج نه چندان مطلوب این تیم در مسابقاتی که به میدان رفته بود، وی آمادگی خود را در جلسه ای در هفدهم آذر سال 92 با رسول خادم، سرپرست فدراسیون کشتی ابراز کرد و دوباره مسئولیت سرمربی گری تیم ملی کشتی فرنگی را بر عهده گرفت. اما پس از مدتی به علت اختلاف محمد بنا و فدراسیون کشتی بر سر مسابقات انتخابی و ادامه بی توجهی ها به این رشته وی از سمت خود کناره گیری کرد.