یازدهمین دوره رقابت های والیبال مردان باشگاه‌های جهان با پیروزی پیکان نماینده ایران مقابل الاهلی مصر قهرمان باشگاه های آفریقا آغاز شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

یازدهمین دوره رقابت های والیبال مردان باشگاه‌های جهان با پیروزی پیکان نماینده ایران مقابل الاهلی مصر قهرمان باشگاه های آفریقا آغاز شد.


تیم پیکان نماینده ایران و آسیا برخلاف شروع نه چندان خوب با پایانی شیرین دیدار حساس و تعیین کننده خود را برابر الاهلی مصر را به پایان برد و راه صعود به مرحله نیمه پایانی را تا حد زیادی پیمود.

ناهماهنگی پیکانی ها همان‌طور که پیمان اکبری سرمربی این تیم نیز قبل از شروع بازی ها به آن اشاره می کرد، کم مانده بود کار دست آنان دهد، اما بازگشت به موقع خودروسازان از اواسط ست های اول و دوم همه رویاهای مردان سرزمین فراعنه را بر باد داد و باعث شد تا پیکان در ست سوم راحت تر از دوست قبلی به برتری برسد و گام نخست را محکم بردارد.

پیروزی پیکان در سه ست پیاپی با نتایج 25 بر 19 ، 25 بر 20 و 25 بر 15 در حالی به دست آمد که هوای شهر میزبان این رقابت ها به دشت بارانی بود.

شدت باران به خصوص در ست نخست به حدی بود که چکه های باران در اطراف زمین بازی ، پیمان اکبری را برای پیشگیری از مصدومیت احتمالی بازیکنان به اعتراض وادار کرد.

مصری ها با ترکیب هسام عبدالله، آگستو برونو زانتوی برزیلی ، احمد الشیخ ، احمد الکتوب ، عبدالحلیم عبود ، محمد کامل و محمد مواد به عنوان لیبرو این مسابقه را آغاز کردند.

پیکانی ها که محو هنرنمایی بازیکنان حریف شده بودند با احساس خطر به تدریج با چند دفاع خوب و نمایش فکورانه قائمی در کناره های آنتن برتری خود را به الاهلی دیکته کردند.

تیم پیکان که با ترکیب ورمیگلیو ، غفور ، فایزی ، نیکولوف ، میزاجانپور ، قایمی و مرندی به میدان آمده به لطف تجربه بالای پاسور ایتالیایی اش و راه افتادن میرزاجانپور و غفور که هم در سرویس و هم در حمله موفق نشان می دادند ، بازی برده را از چنگ حریف بیرون کشیدند.

ادامه ماجرای ست نخست در ست دوم هم برای پیکان تکرار شد و تا نیمه راه برتری با الاهلی بود و آنان دو وقت استراحت فنی اول و دوم را از پیکان پیش افتادند .

اما بستن روزنه های دفاعی و جلوگیری از قدرت نمایی سرعتی زنان الاهلی با کمک کردن غفور به فائزی و نیکولوف و معطوف کردن حملات مصری ها به سوی دو سر آنتن عملا باعث خلع سلاح آنان شد و این پیکان بود که نه تنها با سرویس های موجی و پرشی ست دوم را برد ، حتی ست سوم را متفاوت و راحت تر از دو ست قبلی برد و به بردی تعیین کننده و سرنوشت ساز دست پیدا کرد.

در طول سه ست این مسابقه پیمان اکبری از همه تعویض‌های خود نتیجه گرفت تا با برداشتی بهتر به بازی سرگروهی بامداد جمعه با نماینده آرژانتین یوپی سی اِن تیم سوم سال پیش فکر کند.

در این بازی هم دو تعویض معنوی نژاد و صفایی به جای دو بازیکن خارجی پیکان جواب داد و معنوی نژاد هم در جانشینی میرزاجانپور موفق نشان داد.