هفته سوم از سری مسابقات لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور یکشنبه دهم آبان با برگزاری پنج دیدار در شهرهای تهران، آمل، تبریز و گنبد پیگیری خواهد شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

هفته سوم از سری مسابقات لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور یکشنبه دهم آبان با برگزاری پنج دیدار در شهرهای تهران، آمل، تبریز و گنبد پیگیری خواهد شد.


این هفته از مسابقات لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور در حالی پیگیری خواهد شد که 2 شهر شمالی کشورمان (گنبد و آمل) میزبان نمایندگان والیبالیست‌های جنوبی هستند.

در سالن المپیک گنبد، تیم بازرگانی جواهری این شهر میزبان تیم گوهرکویر زاهدان است. تاکنون زاهدانی‌ها بدون کسب امتیاز قعر جدول رده‌بندی را به خود اختصاص داده‌اند این در حالی است که گنبدی‌ها تاکنون روی پله پنجم جدول رده‌بندی ایستاده‌اند.

کاله مازندران در هفته سوم لیگ برتر والیبال میزبان نماینده هرمزگان خواهد بود. دیداری که در سالن پیامبر اعظم شهر آمل برگزار می شود و بهروز عطایی و شاگردانش به دنبال کسب دومین پیروزی خود هستند. کاله در هفته نخست هم در این سالن موفق به کسب پیروزی برابر نماینده زاهدان شد و این دومین دیدار خانگی این تیم است. آلومینیوم المهدی هرمزگان با سه امتیاز در جایگاه هشتم جدول است.

دو تیم شهرداری ارومیه و سایپا هرکدام برای کسب سومین پیروزی خود در خانه والیبال تهران به مصاف یکدیگر می روند. در دو هفته گذشته این رقابت ها، تیم های شهرداری ارومیه و سایپا تنها تیم هایی هستند که به دو پیروزی متوالی دست یافته‌اند و آنان در خانه والیبال تهران برای کسب سومین برد به مصاف یکدیگر می روند.

شهرداری ارومیه پس از کسب پیروزی برابر بانک سرمایه و ثامن و سایپا با شکست شهرداری تبریز و بازرگانی جواهری آماده این رویارویی می شوند.

تنها تفاوت این دو تیم در تعداد امتیازهاست که شهرداری ارومیه شش امتیاز و سایپا چهار امتیاز از پیروزی های خود کسب کرده اند.

خانه والیبال تهران در هفته سوم لیگ برتر میزبان یک مسابقه دیگر هم است به طوری که بانک سرمایه به مصاف تیم ثامن الحجج می‌رود. شاگردان مصطفی کارخانه که در هفته نخست مغلوب شهرداری ارومیه شده بودند و در هفته دوم استراحت داشتند و در دومین مسابقه خود در لیگ برتر والیبال میزبان بازیکنان تیم ثامن الحجج خراسان هستند.

دو تیم بانک سرمایه و ثامن بدون امتیاز در رتبه های دهم و یازدهم لیگ برتر هستند و پیروز این میدان می تواند صعود چند پله ای را تجربه کند، هدفی که شاگردان مصطفی کارخانه سرمربی بانک سرمایه با امتیاز میزبانی به دنبال آن در خانه والیبال تهران هستند.

تیم شهرداری تبریز در پنجمین مسابقه هفته سوم لیگ برتر والیبال میزبان متین صالحین ورامین خواهد بود. شهرداری تبریز (چهار امتیاز) و متین (سه امتیاز) با یک پیروزی و یک امتیاز اختلاف به ترتیب در رتبه های چهارم و هفتم جدول هستند و تیم مغلوب این میدان جایگاهش در بین شش تیم برتر نخواهد بود.

دیدار دو تیم پیکان و آرمان ورزشی اردکان به دلیل حضور تیم والیبال پیکان تهران در مسابقات قهرمانی باشگاه های جهان این هفته برگزار نمی شود.

جدول رده بندی لیگ برتر والیبال در ابتدای هفته سوم به قرار زیر است:

1- شهرداری ارومیه 6 امتیاز

2- سایپا 4 امتیاز

3- کاله مازندران 4 امتیاز

4- شهرداری تبریز 4 امتیاز

5- بازرگانی جواهری 4 امتیاز

6- پیکان تهران 3 امتیاز (یک بازی کمتر)

7- متین صالحین ورامین 3 امتیاز

8- آلومینیوم المهدی هرمزگان 3 امتیاز

9- آرمان ورزش اردکان 2 امتیاز

10- بانک سرمایه بدون امتیاز (یک بازی کمتر)

11- ثامن الحجج خراسان بدون امتیاز

12- گوهر کویر زاهدان بدون امتیاز