برای بخشش کارت قرمز ایمان صادقی، منتظر اعلام رسمی کمیته داوران در خصوص درخواست این باشگاه هستیم تا تصمیم گیری نهایی را انجام دهیم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: برای بخشش کارت قرمز ایمان صادقی، منتظر اعلام رسمی کمیته داوران در خصوص درخواست این باشگاه هستیم تا تصمیم گیری نهایی را انجام دهیم.


اسماعیل حسن زاده، درباره درخواست باشگاه پرسپولیس مبنی بر بخشش اخراج دروازه بان تیم خود به دلیل اشتباه داوری گفت: با توجه به آیین نامه انضباطی فیفا که اعلام کرده اگر داور مسابقه در تصمیم انضباطی (کارت زرد و قرمز) اشتباه آشکار انجام دهد، موضوع می تواند در کمیته انضباطی مطرح شود و این کمیته اختیار و اجازه تصمیم گیری در حذف و یا تبدیل کارت را دارد و در این خصوص نیز چند نمونه قدیمی هم داشته ایم که سلیقه کمیته انضباطی درباره این موضوعات بر این است که ابتدا ادعای باشگاه معترض را به دپارتمان داوری ارجاع می دهیم و نظر کارشناسی آنها را می پرسیم.

وی افزود: با توجه به مجموع دلایل و مدارک، اگر به این نتیجه برسیم که نظر داور اشتباه بوده، آن را اصلاح می کنیم. تاکنون در هر موردی که تصمیم به تغییر نظر داوری گرفته ایم طبق نظر کتبی و صریح دپارتمان داوری بوده است. در نهایت منتظر اعلام رسمی کمیته داوران در خصوص درخواست این باشگاه هستیم تا تصمیم گیری نهایی را انجام دهیم.

حسن زاده در ادامه درباره بحث اجرای محرومیت های مالی در لیگ های برتر، دسته اول، دوم و سوم گفت: خوشبختانه دبیر کل و ریس سازمان لیگ فوتبال به طور جدی بحث اجرای باقیمانده مطالبات را از باشگاههای بدهکار پیگیری می کنند. فدراسیون فوتبال برای نخستین بار در اجرای احکام مالی با هماهنگی مقامات فدراسیون و همت سازمان لیگ، گام موثری برداشته است .

وی افزود: تنها دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به دلیل دولتی بودن، شرایط پرداخت بدهی هایشان مشخص نیست و قرار است نشستی را با دبیر کل، رئیس سازمان لیگ و همچنین نماینده وزارت ورزش و جوانان برگزار کنیم تا در این باره تصمیمات نهایی و اجرایی گرفته شود. در لیگ های پایین تر نیز تقریبا 50 درصد مطالبات با تصمیماتی که در اول فصل گرفته شده بود، پرداخت شده است. بدون شک اگر باشگاهی اقدام مناسب در راستای بدهی های خود انجام ندهد با محرومیت ها و یا تعلیق فعالیت در فوتبال مواجه خواهد شد.

وی در خصوص شهرآورد و رفتار مناسبی که تماشاگران دو تیم داشتند، گفت: در شهرآورد هشتاد و یکم یکی از کم حاشیه ترین یا می توان گفت بی حاشیه ترین دربی ها را شاهد بودیم و سازمان لیگ فوتبال ایران نیز برنامه های فرهنگی مناسبی برای شهرآورد اجرا کرد. تماشاگران ضمن ارج نهادن به مراسم مذهبی و همدردی با کاپیتان فقید این تیم، عملکرد بسیار مناسبی را از خود به جای گذاشتند. بر همین اساس برای نخستین بار از کانون هواداران دو باشگاه تقدیر خواهیم کرد. سازمان لیگ از درآمد مالی فدراسیون فوتبال از جریمه های انضباطی، 10 میلیون تومان به کانون هواداران هر باشگاه پرداخت می شود.

رئیس کمیته انضباطی در پایان گفت: اگر در مسابقات آتی طبق گزارش ها، توهین یا فحاشی در ورزشگاه ها صورت نگرفته باشد،از کانون های هواداران میهمان و میزبان تقدیر می شود و پاداش نقدی دریافت می کنند. ضمن اینکه نحوه پرداخت باشگاه ها به کانون هواداران بر اساس سیاست های باشگاه های مربوطه است.