محمدجواد کولیوند درباره احتمال تغییر در کابینه معتقد است که «این حرکت برای توجیه ضعف های دولت انجام می شود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

محمدجواد کولیوند عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس درباره احتمال تغییر در کابینه معتقد است که «این حرکت برای توجیه ضعف های دولت انجام می شود.

حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور اعلام کرد که تغییرات در دولت هم در سطح وزرا و هم در سطح استانداران اتفاق خواهد افتاد، ارزیابی شما از این صحبت چیست؟
رئیس جمهور معمولا در سال اول و دوم ارزیابی می کند و عملکرد اعضای کابینه دستش می آید یعنی پی می برد که سرعت و نفوذ کار و اجرای شعارهای دولت توسط کدامیک از اعضای کابینه سست و ضعیف جلو می رود بنابراین در مقام رفع ضعف ها بر می آید.
به نظر شما کدامیک از وزرا تغییر می کنند؟
الان جای پیش داوری نیست اما آن وزرایی که مجلس درباره عملکرد آنها بحث و حساسیت دارد و نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و فانی وزیر آموزش و پرورش است.
یعنی تغییرات کابینه فقط در حوزه اقتصادی نیست و شاید حوزه آموزشی را هم در برگیرد؟
بله، حوزه تغییرات متنوع است.
به نظر شما اینکه سال انتخابات مجلس است بر این تصمیم رئیس جمهور اثر گذاشته است؟
این حرکت برای توجیه ضعف های دولت انجام می شود در واقع عملیات روانی با جامعه است چون قسمتی از مطالبات مردم با این کار حل خواهد شد بنابراین بُعد روانی قضیه بسیار مهم است.
به نظر شما آقای روحانی در تغییراتی که می خواهد در کابینه ایجاد کند نگاه منتقدان را لحاظ خواهد کرد یا بازخوردهای اجتماعی را در نظر می گیرد؟
فکر می کنم تلفیقی باز این دو عامل را در نظر می گیرد. بالاخره رئیس دولت یازدهم یک شعاری در انتخابات ریاست جمهوری داده است و یک هدفی را دنبال می کند طبیعی است که بعد از 2 سال نمی تواند علت ضعف دولت خود را عدم همراهی مجلس یا صحبت های منتقدان اعلام کند. اول باید تغییراتی در کابینه بدهد و بعد بگوید فلان دستگاه یا قوه نیز با ما همکاری نکرد.
فکر می کنید کلا چند وزیر را آقای روحانی بخواهد تغییر بدهد؟
یک یا دو نفر از وزیران خود را بیشتر عوض نمی کند.