مسابقات کشتی فرنگی جایزه بزرگ طلایی باکو با حضور ملی پوشان ایران در جمهوری آذربایجان پیگیری شد و کشتی گیر وزن ۶۶ کیلوی ایران به فینال راه یافت.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

مسابقات کشتی فرنگی جایزه بزرگ طلایی باکو با حضور ملی پوشان ایران در جمهوری آذربایجان پیگیری شد و کشتی گیر وزن ۶۶ کیلوی ایران به فینال راه یافت.


نتایج نمایندگان ایران به این شرح است :

* 59 کیلوگرم :

محسن حاجی پور در دور یک هشتم نهایی مغلوب جسی تیلکی از آمریکا شد و با شکست این حریف در نیمه نهایی حاجی پور حذف شد.

مهرداد مردانی در دور یک هشتم نهایی نتیجه را به المرات تاسمرادوف از ازبکستان واگذار کرد و با صعود این حریف به فینال ، مردانی به جدول بخت مجدد رفت که در دیدار این مرحله با مصدومیت کنیچیرو فومیتا کشتی گیر ژاپنی ، راهی دیدار رده بندی شد.مردانی در مصاف برای کسب مدال برنز به دیدار جسی تیلکی کشتی گیر آمریکایی و حذف کننده حاجی پور می رود.

* 66 کیلوگرم :

محمد علی گرایی در دور یک هشتم نهایی ریو هان سو از کره جنوبی را برد و در یک چهارم نهایی 3 - 2 از سد پان ژنگ از چین گذشت.گرایی در نیمه نهایی 0 - 9 برابر کامران ممدوف از جمهوری آذربایجان ضربه فنی شد و در دیدار رده بندی برنده مصاف دایمیو ژادریایف از قزاقستان و زائور کابالویف از روسیه را ملاقات می کند.

مهدی زیدوند پس از برتری بر علی ارسلان دیگر نماینده ایران در یک هشتم نهایی ، در یک چهارم نهایی استوان لوای از اسلواکی را 6 - 4 مغلوب کرد و راهی فینال شد تا با کامران ممدوف از کشور میزبان کشتی بگیرد.

علی ارسلان در دور یک هشتم 1 - 6 مغلوب مهدی زیدوند شد و با راهیابی هموطنش به فینال ، ارسلان به جدول بخت مجدد رفت و باید با استوان لوای از اسلواکی روبرو شود.