نفر اول شمشیرباز اسلحه سابر ایران در رنکینگ جهانی با چهار پله صعود در رده هجدهم قرار گرفت و به کسب سهمیه المپیک نزدیک تر شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

نفر اول شمشیرباز اسلحه سابر ایران در رنکینگ جهانی با چهار پله صعود در رده هجدهم قرار گرفت و به کسب سهمیه المپیک نزدیک تر شد.

مسابقات شمشیربازی جایزه بزرگ آمریکا و جام جهانی 21 و 22 آذر در دانشگاه هاروارد بوستون برگزار شد که پس از این رقابتها رنکینگ جهانی ورزشکاران اسلحه سابر اعلام شد.

بر این اساس مجتبی عابدینی، نفر اول شمشیربازان اسلحه سابر ایران در رنکینگ جهانی که در میان شمشیربازان اعزامی ایران به مسابقات جایزه بزرگ آمریکا هم بهترین نتیجه را به دست آورد؛ با چهار پله صعود از رده 22 به رده 18 رسید.

وی با توجه به المپیکی شدن 14 نفر اول رنکینگ جهانی، گام بزرگی برای کسب سهمیه المپیک از طریق این رنکینگ برداشت.

عابدینی در مسابقات جایزه بزرگ بوستون آمریکا تا جدول 32 نفره صعود کرد اما در نهایت در این مرحله به آلکسی یاکیمنکو از کشور روسیه که در رقابت‌های جام جهانی کازان به عنوان قهرمانی رسید، باخت و در میان 161 شمشیرباز شرکت کننده در این رقابت ها صاحب رتبه 22 شد.

عابدینی در حالی با صعود چهار پله ای در رنکینگ جهانی روبرو شده که دو شمشیرباز دیگر اعزامی ایران به مسابقات جایزه بزرگ آمریکا با وجود عملکرد قابل قبول در این رقابت ها و صعود تا جدول 64 نفره، در رنکینگ جهانی نزول کردند.

علی پاکدامن و محمد رهبری هر کدام با یک پله سقوط به ترتیب در رده های 29 و 41 قرار گرفتند.

پاکدامن در مسابقات جایزه بزرگ بوستون به عنوان 48 دست یافت و رهبری هم در رده 41 ایستاد.