برنامه دیشب خندوانه واکنش تتلو و رضایا را برانگیخت. همچنین کمپینی برای رای‌آوری ژوله به راه‌افتاده بود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

برنامه شب گذشته خندوانه با حضور امیرمهدی ژوله از طنز نویسیان ایرانی شاید پس از برنامه حدادعادل حاشیه‌سازترین برنامه بود. ژوله در این کمدی از دو خواننده زیرزمینی نام برد که آنها در صفحات شخصی‌شان به او واکنش نشان دادند. از سوی دیگر قرار گرفتن ژوله در مقابل امین حیایی کمپین‌هایی را در گروه‌های مجازی ایجاد کرده بود تا به نفع او و علیه حیایی و با این بهانه که او در فیلم قلاده‌های طلا بازی کرده است، رای دهند. فیلم قلاده‌های طلا به موضوع انتخابات 88 می‌پرداخت و امین حیایی در آن نقش یک مامور اطلاعاتی ایران را ایفا کرده بود. محمدعلی ابطحی نیز در پستی که منتشر کرد به جناحی شدن این رای‌گیری اشاره کرده بود.

به گزارش مثلث آنلاین، امیرمهدی ژوله شب گذشته در بخشی از استندآپی که اجرا کرد، با امیرتتلو و رضایا دو خواننده‌ی زیرزمینی نیز شوخی کرد. امیرتتلو ساعتی پس از این اجرا به این واکنش نشان داد. رضایا نیز با انتشار پستی نظر خود را در اینباره اعلام کرد. اما با لحنی متفاوت نسبت به تتلو.

تتلو در پستی که در ایسنتاگرامش منتشر کرده بود از بی‌احترامی به خودش حرف زده و نوشته بود:

«میگن تو برنامه ى خندوانه به ما مثکه بى احترامى شده توسط یه آقایى به اسم ژوژولو !! والا من اون برنامرو تا حالا ندیدم و این آقارم نمیشناسم اما چیزایى که الان راجبش فهمیدم اینجوریه که میخوان یه کارى کنن که مردم بخندن !! خوب اگه با بى احترامى به ما مردم میخندن بذار بخندن دمشونم گرم شکایتى ندارم ،حساس نشین ، بذارین زندگیشونو بکنن به نظرم خوشحال کردن و خندوندن مردم کار مقدسیه البته اگه به خاطر نفع شخصى نباشه»

امیررضا طاری معروف به رضایا اما با انتشار تصویری از ژوله در صفحه‌ی اینستاگرامش نوشت:

«جناب آقای امیرمهدی عزیز یا همون کاراکتر ( ژوله ) خیلى لطف کردن تو برنامه خندوانه اسم منو آوردن.واسه من که خودم طرفدار این برنامه هستم باعث افتخاره که اسمم تو این برنامه گفته شد.این دوستان واسه شادى شما زحمت میکشن پس لطفا دنبال حاشیه و جنگ نباشید.از خدا میخوام روزى که من و بقیه دوستانم مجوز بگیریم و بتونیم به صورت رسمى به شما خدمت کنیم.شب خوش»

ژوله تصمیم گرفت که به متن تتلو واکنش نشان ندهد اما در عین حال با انتشار متن زیر به این خواننده پاسخ داد:

«رضایا عزیزم دوست خوب.پسر محجوب عزیز.ممنونم از سعه صدرت.از میزان درک و فهمت از مفهوم طنز و کمدی.ممنونم از این برخورد دوستانه و بزرگوارانه ت با شوخی کوچیکی که از کنارت رد شد.

ما برای اوردن لبخند و بیشتر کردن دوستی ها و کم کردن از تنش ها و استرس ها و دعوا ها و قیل و قال ها تو خندوانه دور هم جمع شدیم.همه اون چیزهایی که آرزوی تو و هنرت هم هست...روی ماهتو میبوسم و آرزو میکنم به زودی زود با رفع همه موانع صدای خودتون رو به گوش دوستداراتون برسونید.مخلصیم.یا علی.»

امیر مهدی ژوله نویسنده سرشناس برنامه های طنز یکی از 8 نفر برتر مسابقه خندوانه برتر است که در این مرحله به امین حیایی خورد. ژوله در دل اجرای نمایش کمدی اش به سراغ ستاره های فوتبال رفت. او شلنگ قلیانی از جیبش بیرون کشید و از این گفت که می شود فوتبالیست شد و رفت به قهوه خانه و قلیان کشید. ژوله که سالها کار روزنامه نگاری ورزشی کرده و بخوبی با فضای فوتبال ایران آشناست و خیلی از ستاره های فوتبال را می شناسد ، بی دلیل به سراغ معضل قلیان نرفته بود. اینکه خداداد عزیزی از قلیان کشیدن بازیکنان می گوید و تاکید دارد 70 درصد فوتبالیست های ایرانی قلیان می کشند. درحالی که قرار بود از ابتدای سال 2015 از ورزشکاران تست نیکوتین گرفته شود و حتی کشیدن دخانیات هم برای فوتبالیست های حرفه ای جرم باشد ، هنوز این قانون در کشورمان اجرایی نشده و بسیاری از چهره های سرشناس فوتبال مان بدون قلیان سر نمی کنند و نشستن در اماکن عمومی و پک زدن به قلیان را یک فضیلت برای خود می دانند. چهره های سرشناسی که خیلی از آنها بهترین های تیم های محبوب پایتخت یا بازیکنان تیم ملی فوتبال مان هم هستند. باور ندارید؟ اسم هر کدام شان را برای جست و جو در جست وجو گر گوگل وارد کنید و تصاویر داده شده را نگاهی بیاندازید .