به دنبال حملات مجدد ارتش ترکیه به پایگاه‌های کردها و ارتش سوریه در شمال این کشور، واشنگتن خواهان توقف حملات علیه کردها شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

خبرگزاری آناتولی به نقل از منابع نظامی اعلام کرد که ارتش ترکیه حملات توپخانه‌ای را به اهداف حزب اتحاد دموکراتیک سوریه در ورودی‌های شهر أعزاز در حومه استان حلب انجام داد.
النشره نیز گزارش داد که در پی این حملات توپخانه‌ای سنگین ترکیه 35 نیروی "سوریه دموکرات" را کشته شدند.
این در حالی است که شبکه الاخباریه سوریه از اصابت پنج موشک از خاک ترکیه به مناطق کوهستانی در شمال غرب لاذقیه خبر داد
پیش از این نیز دیده بان حقوق بشر سوریه روز شنبه اعلام کرد که ارتش ترکیه حملات توپخانه‌ای را به مواضع کردها در حومه شمالی حلب از جمله روستای المالکیه و فرودگاه نظامی "منغ" انجام داد.
ارتش ترکیه همچنین ادعا کرده که حملاتی را به اهداف ارتش سوریه در شمال این کشور در پاسخ به حملاتی که در معرض آن قرار گرفته، انجام داده است.
حملات ترکیه به مواضع کردها پس از آن رخ داد که احمد داووداوغلو، نخست وزیر ترکیه کردهای سوریه را به حمله نظامی تهدید کرد.
وی روز شنبه گفت: اگر لازم باشد ما می‌توانیم همان اقداماتی را که در عراق و قندیل انجام داده‌ایم در سوریه نیز انجام دهیم.
وی در اظهارات جدیدی نیز تصریح کرد: نیروهای ارتش ترکیه اهداف یگان‌های مردمی کرد در شمال سوریه را بمباران کردند و از آن‌ها خواستند از منطقه‌ای که اخیرا داعش بر آن سیطره یافته عقب نشینی کنند.
وی گفت: ما به هر اقدامی از سوی کردهای سوریه پاسخ خواهیم داد. یگان‌های مردمی کرد باید فورا از اعزاز عقب نشینی کرده و بار دیگر به آن نزدیک نشوند.
در همین راستا وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از ترکیه خواست بمباران مواضع کردهای سوریه را متوقف کند.
در این بیانیه آمده است: ما از کردهای سوریه و نیروهای وابسته به حزب اتحاد دموکراتیک کرد خواستیم تا از تنش‌های کنونی برای سیطره بر مناطق بیشتر سوء استفاده نکنند. گزارشاتی را درباره حملات توپخانه‌ای ترکیه به مواضع کردها دریافت کردیم و از ترکیه می‌خواهیم تا این حملات را متوقف کند.
وزارت خارجه آمریکا نسبت به اوضاع در شمال حلب ابراز نگرانی کرد و گفت: ما برای توقف تنش‌ها از سوی تمامی طرف‌ها تلاش می‌کنیم.