همزمان با اینکه انگلیس برای برگزاری رفراندومی در خصوص عضویتش در اتحادیه اروپا آماده می‌شود، وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ تاکید کرد: واشنگتن به شدت از ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا حمایت می‌کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: قطعا واشنگتن منفعت بسیاری در موفقیت شما دارد. در نتیجه ما خواستار ماندن یک انگلیس بسیار قوی در یک اتحادیه اروپای قوی هستیم.
دولت انگلیس دیپلماسی را با هدف مذاکرات مجدد در خصوص شرایط عضویت کشورش در اتحادیه اروپا پیش از برگزاری یک رفراندوم در پیش گرفته است.
دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس قصد دارد در نشست رهبران اتحادیه اروپا که قرار است 18 و 19 فوریه سال جاری میلادی (29 و 30 بهمن) در بروکسل برگزار شود 27 رهبر اتحادیه اروپا را برای حمایت از پیشنهادات اصلاحی جنجالی‌اش متقاعد کند.
جان کری گفت: حقیقت این است که اتحادیه اروپا از زمان تاسیسش با چالش‌های داخلی و خارجی که خواستار جدایی این بلوک هستند، آزموده شده است.
وی افزود: ما می‌دانیم که بسیاری از اروپایی‌ها نسبت به چالش‌های اخیر از جمله خروج بالقوه انگلیس از اتحادیه اروپا نگران شده‌اند. آمریکا مطمئن است که اروپا همانند دفعه‌های قبل قوی‌تر از همیشه ظاهر شده، اتحاد خود را حفظ کرده و به این چالش‌ها واکنش مشترکی نشان خواهد داد.