مقامات نیویورک اعلام کردند، هجوم موش های کور به خانه ها و اماکن عمومی این شهر ساکنان را به ستوه آورده و خطر شیوع طاعون مردم این شهر را به وحشت انداخته است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین: مسئولان بهداری نیویورک اعلام کردند که هجوم موش های کور به این شهر در سال جاری 140درصد بیشتر از سال 2015 است.

بر همین اساس از سال گذشته در حالی که مردم شهر بارها با مراجعه به شهرداری خواستار اقدام مسئولان برای جلوگیری از افزایش این موش ها شده اند تا کنون به این شکایت ها توجهی نشده و در نتیجه موش های کور در مناطق منهتن، کووینز و بروکلین نیویورک آزادانه در خیابان ها، متروها و حیاط خلوت خانه ها پرسه می زنند و از زباله ها تغذیه می کنند.
کارشناسان بهداشتی شهر نیویورک در پی تحقیقات یک سال اخیر پی برده اند که این موش ها با خود حشرات ناقل بیماری طائون را حمل می کنند و بی توجهی به این بحران می تواند به شیوع گسترده طاعون و برخی بیماری های عفونی دیگر در شهر منجر شود.
در حالی که مسئولان شهرداری نیویورک در سال گذشته 29 هزار و 314 فقره شکایت در مورد موش های کور در این شهر دریافت کرده بودند «بیل دبلازیو» شهردار نیویورک سال گذشته سه میلیون دلار برای سمپاشی و مبارزه با موش ها اختصاص داد که این طرح اجرا نشد