براساس اعلام مقامات دولت فدرال آمریکا ،جوخه های ضدبمب در واشنگتن مستقر شده اند و این شهر در آماده باش کامل است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

براساس اعلام مقامات دولت فدرال آمریکا ،جوخه های ضدبمب در واشنگتن مستقر شده اند و این شهر در آماده باش کامل است.


امروز چهارم ژوئیه و سالروز اعلام استقلال آمریکا است و همزمان با چهارم ژوئیه، تدابیر امنیتی شدیدی در آمریکا به اجرا گذاشته می شود.

مقامات دولت فدرال آمریکا درباره احتمال بهره برداری تروریستها از این مناسبت برای انجام دادن حملات تروریستی هشدار داده اند. چهره واشینگتن پایتخت آمریکا نیز کاملا امنیتی شده است زیرا دستگاههای امنیتی نگران حمله تروریستها در خاک آمریکا هستند.

محافظت از اهداف نرم ازقبیل تونلها و پلها و ایستگاههای قطار در این روز که همه جا شلوغ است و هزاران نفر در یک جا جمع می شوند، کار بسیار دشواری است.

در واشنگتن نیروهای امنیتی به وفور دیده می شوند. سگهای مخصوص کشف بمب نیز در واشینگتن به کار گرفته شده اند تا امنیت این شهر تامین شود. انواع موانع امنیتی ازقبیل موانع بتنی و فلزی در خیابانهای واشنگتن به چشم می خورد.

پلیس واشینگتن اعلام کرده است نیروهای امنیتی با نگاه راهبردی در همه جای پایتخت مستقر شده اند.

نیروهای پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) که معمولا در تعطیلات چهارم ژوئیه در مرخصی به سر می برند، امسال آنها نیز در حال آماده باش هستند.

مسئولان شهری از مردم خواسته اند در جشنها شرکت کنند اما درعین حال بسیار مراقب باشند. وزارت امنیت داخلی و پلیس فدرال آمریکا درباره احتمال وقوع حملات تروریستی هشدار داده اند.