مهلت پنج روزه احمد داود اوغلو نخست وزیر موقت ترکیه برای تعیین کابینه جدید جمعه پایان یافت.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

اردوغان رئیس‌ جمهوری ترکیه، ترکیب کابینه موقت این کشور به نخست وزیری احمد داود اوغلو را پیش از برگزاری انتخابات تایید کرد.

مهلت پنج روزه احمد داود اوغلو نخست وزیر موقت ترکیه برای تعیین کابینه جدید جمعه پایان یافت.

فهرست 26 نفره کابینه موقت

احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه فهرست 26 نفره کابینه موقت را برای گرفتن تاییدیه رییس جمهور عصر جمعه به رجب طیب اردوغان معرفی و کابینه جدید امروز با مراسم معارفه و خداحافظی وزیران انتصابی تشکیل می شود.

درپی شکست مذاکرات احزاب سیاسی ترکیه برای تشکیل دولت ائتلافی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور تاریخ دهم آبان را روز برگزاری انتخابات زودهنگام اعلام کرد و عصر دوشنبه حکم تشکیل کابینه موقت را به احمد داود اوغلو داد.

بنابه سهم تعیین شده از سوی رییس مجلس، احمد داوداوغلو از پنج نماینده حزب جمهوریخواه ، سه نماینده از حزب حرکت ملی و سه نماینده از حزب دمکراتیک خلق ها برای مشارکت در کابینه دولت موقت انتخاباتی دعوت کرد که از میان آنان طغرل تورکش از حزب حرکت ملی گرا؛ مسلم دوغان و علی حیدر کنجا از حزب دمکراتیک خلقها به این دعوت پاسخ مثبت دادند.

نمایندگان حزب جمهوریخواه از قبول این مسئولیت سرباز زدند .

کابینه دولت انتخاباتی داود اوغلو شامل یازده وزیر از حزب عدالت و توسعه؛ سه وزیر از احزاب حرکت ملی گرا و دمکراتیک خلقها و یازده تن از افراد مستقل تشکیل خواهد شد.