بیش از صد و بیست تروریست در این درگیریها کشته و چند دستگاه خودروی زرهی تروریست ها منهدم شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

نیروهای ارتش سوریه با حمایت نیروی هوایی این کشور تلفات سنگینی را به تروریستهای گروه تکفیری صهیونیستی داعش در اطراف فرودگاه نظامی دیرالزور وارد آوردند.


یک منبع نظامی در سوریه اعلام کرد: یگان های ارتش و نیروهای مسلح این کشور با حمله گروه تروریستی داعش به شرق فرودگاه نظامی دیرالزور مقابله کردند.

بیش از صد و بیست تروریست در این درگیریها کشته و چند دستگاه خودروی زرهی تروریست ها منهدم شد.

این منبع افزود: نیروی هوایی ارتش سوریه تجمع تروریست های داعش را نزدیک فرودگاه دیرالزور هدف قرار داد که باعث انهدام تجهیزات نظامی ، زرهی و دهها خودروی مجهز به دوشکا شد.

ارتش سوریه و جنگنده های روسیه ، عناصر مسلح را درشمال از زمین وهوا هدف قرار داده اند و ازسوی دیگر ارتش سوریه به پیشروی های خود در منطقه سهل الغاب و اطراف لاذقیه ادامه می دهد و برخی از مناطق را نیز آزاد کرده است.

پیشروی های ارتش سوریه درحالیست که جنگنده های روسیه همچنان به حملات خود علیه مواضع افراد مسلح در المنصوره، الصوامع و تل واسط در سهل الغاب ادامه می دهند.


64 حمله هوایی روسیه به مواضع تروریستها در سوریه

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد جنگنده های این کشور در 24 ساعت گذشته طی 64 سورتی پرواز در سوریه

مواضع گروه (تکفیری صهیونیستی) داعش را هدف حمله قرار دادند.

ایگور کوناشینکف سخنگوی رسمی این وزارتخانه در مصاحبه ای با شبکه روسیا الیوم اعلام کرد جنگنده های روسیه دو مقر فرماندهی و یک انبار سلاح و تجهیزات نظامی ، 29 پایگاه آموزشی و 23 موضع دفاعی از جمله شماری تجهیزات و خودروهای نظامی متعلق به گروه (تکفیری صهیونیستی) داعش را در منطقه حماه هدف قرار دادند.

جنگنده های سوخوی 24 روسیه همچنین یک موضع مهم گروه (تکفیری صهیونیستی) داعش را در شرق حلب که مجهز به انواع تسلیحات بود ، هدف قرار دادند و بطور کامل منهدم کردند.

وی تاکید کرد حملات روسیه به گروه (تکفیری صهیونیستی) داعش ، سبب تضعیف ملموس توانمندی های این گروه شده است و تشدید حملات هوایی بر ضد تروریست ها در سوریه به علت شناسایی دقیق مواضع و استحکامات این گروه است.

کوناشینکف اعلام کرد وزارت دفاع روسیه طرح توافقی را در سطح وزارت دفاع فراهم کرده است که مشخص کننده تدابیر لازم برای جلوگیری از برخورد احتمالی جنگده های روسیه و نیروهای ائتلاف تحت سرپرستی آمریکا در حریم هوایی سوریه است.

گفتنی است جنگنده های روسیه حملات خود را 30 سپتامبر در سوریه آغاز کرده اند و مسکو اعلام کرده است این حملات به منظور هدف قرار دادن گروه (تکفیری صهیونیستی) داعش صورت می گیرد اما منابع غربی ادعا می کنند حملات روسیه برای کمک به بشار اسد رئیس جمهور سوریه صورت گرفته است.