تاثیرگذارترین چهره های علمی، سیاسی و مذهبیِ مسلمان و مسیحی استان حلب در نشستی بروحدت و یکپارچگی خود برای مقابله با تروریست های تکفیری در سوریه تاکید کردند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

تاثیرگذارترین چهره های علمی، سیاسی و مذهبیِ مسلمان و مسیحی استان حلب در نشستی بروحدت و یکپارچگی خود برای مقابله با تروریست های تکفیری در سوریه تاکید کردند.

به مناطق عملیاتی استان حلب ، این نشست با حضور مفتی اعظم حلب در یکی از مساجد این شهر برگزار شد و علما و شیوخ قبایل اهل سنت و شیعه و مسیحی استان حلب از لبریز شدن کاسه صبرشان از جنایت های تروریستهای تکفیری صهیونیستی داعش و حمایت کشورهای مرتجع عرب، آمریکا و رژیم صهیونیستی سخن گفتند.

این شخصیتها اعلام کردند: تروریست های تکفیری صهیونیستی و حامیان آنان فقط به خاطر منافع شان در سوریه ، آدم کشی و زیربناهای اقتصادی و خانه های مردم را تخریب می کنند.

چهره های تاثیرگزار استان حلب اعلام کردند: داعش ، تروریست ها و تکفیری ها برای این به جنگ ما آمدند چرا که ما در کنار مقاومت اسلامی لبنان مردم مظلوم فلسطین و همه انسان های مظلوم جهان ایستاده ایم. انسانهایی که اسرائیل و آمریکا به آنها ظلم می کنند.

علمای استان حلب تاکید کردند:آنانکه یکدم فریاد می زنند جنگ سوریه جنگ طایفه ای است دشمانان ما و حامیان تروریست ها هستند چرا که در طول تاریخ شیعه و سنی و مسیحی و علوی در کنار هم زندگی کردند و اکنون نیز دست به دست هم داده ایم تا با حمایت از دولت و ارتش سوریه ریشه تروریست را در کشورمان بخشکانیم .

چهره های تاثیرگزار استان حلب در پیروزی مردم و ارتش سوریه و شکست تکفیریها و همچنین ماندن در کشورشان تا آخرین قطره خون خود تاکید کردند.

مفتی اعظم استان حلب نیز به آنهایی که قصد دارند اقوام مختلف سوریه را به جان هم بی اندازند کشورهایی که مانند آمریکا و صهیونیست و اعراب خود فروخته به خاطر منافعشان از تروریست ها دفاع می کنند، گفت : وحدتی که امروز می بینید تصمیم اصلی همه مذاهب برای شکست هرچه سریعتر تروریست ها و تکفیری ها و داعش در کشور مظلوم سوریه است.