احتمال دیدار پوتین از تهران برای شرکت در نشست مجمع کشورهای صادرکننده گاز که قرار است در 23 نوامبر برگزار شود، در حال بررسی است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سخنگوی کرملین اعلام کرد که احتمال دیدار پوتین از تهران برای شرکت در نشست مجمع کشورهای صادرکننده گاز که قرار است در 23 نوامبر برگزار شود، در حال بررسی است.

سخنگوی کرملین اعلام کرد پوتین ممکن است برای شرکست نشست «مجمع کشورهای صادرکننده گاز» که قرار است 23 نوامبر در تهران برگزار شود به ایران سفر کند.

به گزارش ایتارتاس، دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اعلام کرد که احتمال دیدار پوتین از تهران برای شرکت در نشست مجمع کشورهای صادرکننده گاز که قرار است در 23 نوامبر برگزار شود، در حال بررسی است.

پسکوف گفت: که این مجمع در تهران برگزار خواهد شد. رئیس جمهوری روسیه دعوت‌نامه‌ای برای حضور در این نشست دریافت کرده است. موضوع تحت بررسی است.

مجمع کشورهای صادرکننده گاز به عنوان یک سازمان بین دولتی در سال 2001 و با مشارکت مهمترین صادرکنندگان گاز طبیعی شامل الجزایر، بولیوی، مصر، گینه استوایی، ایران، لیبی، نیجریه، قطر، روسیه، ترینیداد و توباگو و ونزوئلا تشکیل شد. اعضای این مجمع روی هم رفته بیش از 70 درصد ذخایر گاز طبیعی جهان را در اختیار دارند.