شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد محمد انوازی معروف به «جان جهادی» در حمله پهپادهای آمریکا در سوریه به هلاکت رسید.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد محمد انوازی معروف به «جان جهادی» در حمله پهپادهای آمریکا در سوریه به هلاکت رسید.


خبرنگار سی ان ان گفت کشته شدن مأمور اعدام داعش بر اثر حمله هوایی آمریکا، هنوز تأیید نشده است. پنتاگون اعلام کرد نیروهای آمریکایی با حملات هوایی به الرقه سوریه، مأمور اعدام گروه داعش مشهور به «جان جهادی» را هدف قرار دادند. محمد انوازی، معروف به جان جهادی تبعه انگلیس و متولد کویت است. انوازی در تصاویر ویدیویی مربوط به اعدام شماری از گروگان های داعش، دیده شده است. هنوز مشخص نیست آیا جان جهادی در حملات هوایی اخیر آمریکا کشته شده است یا خیر.


باربارا استار گزارش داد حمله هوایی آمریکا برای هدف قراردادن محمد اموازی، نزدیک الرقه سوریه رخ داد.انوازی که بین مردم دنیا با نام «جان جهادی» شناخته شده، قاتل بدنام گروگان های آمریکایی، انگلیسی و ژاپنی است. تصاویر سربریدن این گروگان ها، بدون تردید واکنش افکار عمومی را به همراه داشت. گفته می شود آمریکایی ها از چند روز پیش، جان جهادی را ردیابی کرده بودند و زمانیکه فرصت مناسب ایجاد شد، حمله هوایی انجام دادند.

مقامات آمریکا می گویند اطمینان دارند که شخص تعقیب شده جان جهادی است و گفته می شود حمله هوایی نیز با پهپاد یا هواپیما صورت گرفته است. گرچه آمریکا تاکنون هم از پهپاد و هم از جنگنده در سوریه استفاده کرده است، آمریکایی ها می گویند از نظارت نامحسوس مداوم استفاده کرده و جان جهادی را برای چند روز ردیابی کرده اند؛ چنین کاری را معمولاً نیروهای عملیات ویژه ارتش آمریکا با استفاده از پهپادها انجام می دهند. این نیروهای ویژه هستند که اطلاعات را گردآوری و اشخاص را ردیابی می کنند. بنابراین، پنتاگون اعلام کرده حمله هوایی را انجام داده است و مقامات آمریکایی نیز باور دارند به هدفشان رسیده اند، گرچه صددرصد تأیید نمی کنند جان جهادی کشته شده است.

بارابار استار گزارش داد این مسئله برای خانواده گروگان های کشته شده آمریکایی، انگلیسی و ژاپنی و همچنین برای گروگان هایی که از چنگال داعش گریخته اند، بار احساسی دارد. بنابراین، تحقق و اجرای عدالت برای جان جهادی را می توان یک پیروزی برای تسکین آنها دانست. همه گزارش ها از آن حکایت دارد که بدنامی و خشونت اموازی باعث شده است او به حاشیه رانده شود و در چند ماه اخیر، تصویری از او منتشر نشده بود.

خانواده گروگان های آمریکایی داعش، دولت انگلیس و احتمالاً دولت ژاپن از حمله هوایی برای کشتن جان جهادی مطلع شده اند و این وظیفه دولت ها (ژاپن و انگلیس) است که شهروندان خود را از این موضوع مطلع کنند.