پس از تعطیلات آخر هفته طولانی و انتظار سرمایه گذاران برای شاخص های جدید سطح عرضه و تقاضا، بهای نفت خام امروز سه شنبه در بازار آسیا با نوسان همراه بود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

پس از تعطیلات آخر هفته طولانی و انتظار سرمایه گذاران برای شاخص های جدید سطح عرضه و تقاضا، بهای نفت خام امروز سه شنبه در بازار آسیا با نوسان همراه بود.

صبح امروز در بازار معاملات آسیا، هر بشکه نفت خام سبک شیرین آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) برای تحویل در ماه ژوئیه با 12 سنت افزایش، 59 دلار و 84 سنت داد و ستد شد.
هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال نیز برای تحویل در همان ماه با یک سنت کاهش، 65 دلار و 51 سنت معامله شد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از سنگاپور، مایکل مک کارتی، تحلیلگر موسسه سی.ام.سی.مارکتس گفت : « پس از یک دوشنبه نیمه تعطیل در آمریکا و بسیاری از کشورها از جمله فرانسه و انگلیس، حجم معاملات آنقدر کم بود که تعیین روندی روشن در بازار طلای سیاه غیر ممکن است.»
با این حال، بالا بودن ارزش دلار نیز یکی از انگیزه های نگرانی معامله گران است. از آنجا که خرید نفت با دلار آمریکا صورت می گیرد، هر چه ارزش دلار بالاتر باشد، خرید نفت برای سرمایه گذاران جذابیت کمتری خواهد یافت.
امروز سه شنبه هر دلار آمریکا 121.74 ین ارزشگذاری شد. این در حالی است که بعد از ظهر دوشنبه و روز جمعه در نیویورک، هر دلار آمریکا به ترتیب 121.66 ین و 121.52 ین داد و ستد شد.
به گفته مایکل مک کارتی، به رغم نوسانات شدید قیمت از یک روز به روز دیگر، بازار نفت که از اواسط ماه مارس، دوباره روندی صعودی پیدا کرده، به نظر می رسد که به دنبال ثبات است. اواسط ماه مارس بهای هر بشکه نفت در بازار نیویورک به کمتر از 45 دلار رسید که پایین ترین سطح طی شش سال گذشته بود.
این تحلیلگر گفت : « نمی گویم که بازار نفت یک منحنی رو به بالا را دنبال می کند، اما به نظر می رسد تثبیت شود و فکر می کنیم که نفت پایه آمریکا و برنت به زودی و ظرف دو هفته آینده بین 60 تا 70 دلار می ماند.»
روز جمعه در بازار نیویورک (نایمکس)، هر بشکه نفت خام سبک شیرین آمریکا با یک دلار کاهش به 59 دلار و 72 سنت رسید.
در بازار لندن نیز هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با یک دلار و 17 سنت کاهش، 65 دلار و 37 سنت داد و ستد شد.