معاون اول قوه قضاییه گفت: اگر حکم به موقع اجرا نشود یا با کیفیت مطلوب نباشد قطعاً عدالت اجرا نخواهد شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:


حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای در سومین همایش سراسری دادسرای عمومی و انقلاب تهران گفت: همواره نفس انسان با 3 دشمن یعنی شیطان، شیطان صفت‌ها و هوای نفسانی مواجه است. اگر بخواهیم به کمال عالی انسانیت برسیم راهی جز غلبه بر این سه دشمن نداریم.

محسنی‌اژه‌ای با تاکید بر اینکه برای غلبه به این سه دشمن نیازمند استمداد از پروردگار، بصیرت و جهاد و استقامت هستیم، گفت: در مسیری که امروز هستیم پیوسته در معرض لغزش قرار داریم. از سوی دیگر با افرادی در ارتباط هستیم که متهم و مفسد هستند.

محسنی‌اژه‌ای تصریح کرد: ما باید مراقب باشیم که هوای نفس را با حق اشتباه نگیریم چرا که گاهی فکر می‌کنیم عمل ارزشمند و انقلابی است اما خوب که دقت می‌کنیم می‌بینیم در مسیر شیطان قرار گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: زمانی کار سخت‌تر می‌شود که در یک فضای غبارآلود قرار بگیریم و تشخیص دوست و دشمن غیرممکن شود.

سخنگوی دستگاه قضا با بیان اینکه ما باید دو انرژی داشته باشیم، افزود: یکی اینکه سمت گناه نرویم و دیگری اینکه وقتی گناه به سمت ما می‌آید آن را پس بزنیم.

وی ادامه داد: امروز باید بدانیم جایگاه قضا کجاست، وظیفه ما چیست و به خصوص وظیفه دادستان و همکارانش در صف اول مبارزه چیست.

محسنی‌اژه‌ای ادامه داد: اگر حکم به موقع اجرا نشود یا با کیفیت مطلوب نباشد و یا اصلاً اجرا نشود قطعاً عدالت هم اجرا نخواهد شد و شیرینی این عدالت به کام مردم نمی‌نشیند.

وی خطاب به قضات حاضر در جلسه گفت: شما باید جایگاه خود را بشناسید و بدانید که چه نقش مهمی را می‌توانید ایفا کنید.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اقدامات مثبت دولت در راستای مبارزه با فساد، گفت: من شاهد فعالیت‌ها و تلاش‌های دولت و شخص آقای جهانگیری در راستای مبارزه با فساد هستم، واقعاً دولت در تنگناهایی قرار دارد پس تقاضا داریم هر مقداری که می‌توانند در بحث مبارزه با فساد کمک کنند.

وی گفت: مگر ما در طول این 37 سال در مصاف با دشمنان تمام امکانات و ابزار لازم، نیروی انسانی و تجهیزات اداری‌مان با آنچه در اختیار دشمن بود برابری می‌کرد؟ چگونه کشور پس از جنگ خودش را به اینجا رسانده است.