عزت امروز ایران برآمده از عزت و اقتدار مقام معظم رهبری است که اقتدار مقام معظم رهبری نیز رشته در ایمان و عمل صالح دارد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: عزت امروز ایران برآمده از عزت و اقتدار مقام معظم رهبری است که اقتدار مقام معظم رهبری نیز رشته در ایمان و عمل صالح دارد.

حجت‌الاسلام محمد‌حسن ابوترابی‌فرد در مراسم بزرگداشت ششمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل با بیان اینکه باید در نخستین روزهای ماه محرم از آموزه های قرآنی درس بگیریم، گفت: شهدای عالیقدر به آرمان بلند عزت فکر کردند و به مقام رفیع شهادت دست یافتند.

وی با بیان اینکه طبق آیات قرآنی حق همیشه پیروز است، گفت: البته ممکن است باطل نیز جولانی داشته باشد، ولی نهایتاً شکست می خورد.

ابوترابی فرد با اشاره به ویژگی های انسان های محبوب خدا در قرآن کریم، افزود: انسان های اهل احسان، خدمت کننده به دیگران، آراسته به تقوا، ایمان و عمل صالح از جمله انسان های محبوب خداوند نیز هستند.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی شهدا را اهل تقوا دانست و تصریح کرد: انجام ندادن گناه، معصیت و ظلم، انجام عمل صالح، رعایت حجاب، پاسداشت صداقت و راستی از روشن ترین علائم انسان متقی است.

وی ایمان و عمل صالح را از نشانه های برجسته انسان های متقی عنوان و خاطرنشان کرد: هر انسان با تقوایی که امروز در اسارت است، باید خدمتگزار صادقی برای سایر اسرا باشد.

ابوترابی‌فرد نقد را باعث ارتقا و اصلاح جامعه دانست و تاکید کرد: نقد گروه‌های سیاسی نیز بر یکدیگر باید در راستای افرایش اقتدار امت اسلامی باشد، ولی اگر افراد به یکدیگر نگاه حذفی داشته باشند به طور قطع جامعه دچار نابسامانی می‌شود.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: در سایه تقویت نظام اسلامی و احکام درونی نظام، باید با شناخت نقاط ضعف، امت و نظام اسلامی را به یک نیروی مقتدر و یک مجموعه با اقتدار و مستحکم در مقابل نظام سلطه تبدیل کنیم.

وی افزود: مجاهدین فی سبیل الله کسانی هستند که با مشاهده هدف و مقصد، برای رسیدن به آن، با عزت و اقتدار و اراده حرکت می کنند.

ابوترابی فرد تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به هر پیروزی که رسیده است در سایه مقاومت و ایستادگی بوده است و آینده ایران اسلامی نیز در سایه ایستادگی و مقاومت خواهد بود.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: مهم‌ترین توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی در بحث برجام این بود که موضوع هسته‌ای نباید به یک شکاف تبدیل شود و تفرقه در جامعه ایجاد کند که باید مورد توجه واقع شدن و یا مورد غفلت قرار گرفتن این موضوع بررسی شود.

ابوترابی فرد افزود: در جمهوری اسلامی نباید چنین باشد که نام جمهوری باشد، ولی تدریجاً از حضور و مشارکت مردم بی بهره شویم، نام اسلام باشد، ولی ارزش های اسلام در حیات فردی، خانوادگی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی مردم رنگ ببازد.