مثلث آنلاین:درباره مصادیق خود استان ها باید ورود کنند، قرار نیست که ما در تهران برای استان ها تصمیم بگیریم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

احمد حکیمی پور دبیرکل حزب اراده ملت و عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درباره کمیته راهبرد اصلاح طلبان توضیحاتیبه خبرنگار مثلث آنلاین داده است.

در روزنامه اعتماد آمده بود که اصلاح طلبان به ریاست سید عبدالواحد موسوی لاری شورای راهبری انتخابات مجلس شورای اسلامی را تشکیل داده‌اند که این شورا به همراه رابطین ملی خود در استان ها حلقه ای ١٠٠ نفره برای انتخاب نامزدهای جناح اصلاحات می شوند، آیا چنین مکانیزمی وجود دارد؟

روزنامه اعتماد هیچ منبع و سندی را برای این مطلب خود درج نکرد بنابراین وقتی این روزنامه چنین مطلبی را کار می کند درباره صحت و سقمش هم خودش باید توضیح دهد.

اسم شما نیز در جمع 12 نفر عضو شورای راهبری انتخابات اصلاح طلبان آمده بود حداقل درباره نام خودتان توضیح دهید؟

بله اسم من و عده ای دیگر از دوستان (موسوی لاری، حسین مرعشی، مرتضی حاجی، آذر منصوری، علی صوفی، عبدالله ناصری، یک عضو نزدیک به اعتماد ملی از شورای مشورتی، محسن رهامی، احمد حکیمی‌پور، حسین کمالی، مرتضی مبلغ و سید محمود میرلوحی) در آن مطلب آورده شده بود، در کل اصلاح طلبان مکانیزم هایی برای انتخابات دارند طبیعی است منتها درباره آنچه روزنامه اعتماد نوشته حرفی برای گفتن ندارم.

مکانیزمی که اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس آینده تعریف کردند جامعیت دارد یا خیر؟

بله، مکانیزمی که خواهد بود به طوری است که همه گروه ها و شخصیت های حقیقی و حقوقی عضو جبهه اصلاحات را در بر بگیرد.

در قالب مکانیزم یادشده ورودی هم به بررسی مصادیق و انتخاب نامزد هم شده است؟

هنوز برای بررسی مصادیق زود است ضمن آنکه درباره مصادیق خود استان ها باید ورود کنند، قرار نیست که ما در تهران برای استان ها تصمیم بگیریم. در واقع دارد روی این موضوع کار می شود که تصمیم های مربوط به هر حوزه انتخابیه در همان حوزه انتخابیه گرفته شود یعنی تصمیم گیری از پایین باشد و از تهران تحمیل نخواهد شد.