بیست و هشت نماینده آذری زبان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای اقدام صدا و سیما در برنامه‌ی فیتیله را محکوم کردند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

بیست و هشت نماینده آذری زبان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای اقدام صدا و سیما در برنامه‌ی فیتیله را محکوم کردند.

در این بیانیه آمده است: ما نمایندگان شریف و غیرتمند مناطق ترک زبان ایران اسلامی و به ویژه آذربایجانی‌های سرافراز، ضمن ابراز انزجار شدید از گفتار و رفتار وقحیانه و موهن عده‌ای از عناصر جاهل و غافل در برنامه‌ی فیتیله‌ها در روز جمعه 15/8/94 در شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی ایران، این حرکت بسیار زشت را محکوم نموده و خواستار برخورد جدی و قاطع مراجع امنیتی و قضایی نظام جمهوری اسلامی ایران با مدیران، کارشناسان و مجریان این برنامه از مرحله تولید فیلم نامه، مدیریت تولید و کارگردانی مسئولین ناظر و شورای پخش و عوامل بازیگری می‌باشیم.

تاریخ ایران اسلامی گواه صادقی است که مردم ترک زبان آذربایجان و سایر نواحی ایران از آغاز شکل گیری دولت و ملت در ایران، همواره با حماسه آفرینی و نثار هستی و جانشان در دفاع از استقلال و آزادی ایران عزیز، کارنامه‌ درخشانی آفریده‌اند. هر زمان روز جانبازی بوده است مردان و زنان ترک زبان این سرزمین سرافرازانه بلاگردان همه ایران و ایرانی بوده‌اند. امروزه در سایه‌ی حاکمیت نظام مقدس ولایت فقیه، تنوع اقوام با هر نژاد و زبان در نظام جمهوری اسلامی ایران دارای آرایش منطقی و پایدار بوده و هر جریان فرهنگی و رسانه‌ای نفوذی و منحرف که بخواهد این آرایش ارزشمند را در هویت ملی و انقلابی ایران بر هم زند محکوم به شکست است.

ما نمایندگان آذری زبان مجلس شورای اسلامی ملت خود را مستحق تحقیر ندانسته بلکه ملتی می‌دانیم که دین خود را در حفظ سرزمین و اعتقادات به شاسته‌ترین وجه ادا کرده و در مقابل ملت بزرگ ایران رو سفید بوده و همواره نیز نقش تاریخ ساز خود را انجام خواهیم داد. لذا برخورد قانونی با متجاوزین به حریم هویتی اقوام موجب دلگرمی تمام اقوام ایران اسلامی بوده و اقدام بازدارنده‌ای علیه نفوذیان فرهنگی قلمداد خواهد شد.