«گفتند اگر سخنرانی کرج برگزار شود قلم پایشان را می شکنیم / آقای روحانی! این وضعیت تا کی قرار است ادامه پیدا کند» این بخشی از نامه سرگشاده علی مطهری به حسن روحانی رئیس‌جمهور است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس طی نامه ای سرگشاده به رئیس جمهور، خواستار جلوگیری از لغو مکرر سخنرانی ها و همایش ها شد.

«گفتند اگر سخنرانی کرج برگزار شود قلم پایشان را می شکنیم / آقای روحانی! این وضعیت تا کی قرار است ادامه پیدا کند» این بخشی از نامه سرگشاده علی مطهری به حسن روحانی رئیس‌جمهور است. علی مطهری که هنوز پرونده حمله به او در شیر از به سرانجام نرسیده است، یک بار دیگر با تهدید مراسم سخنرانی‌اش لغو شد. اما این بار نه در شهرستان‌های دور، بلکه همین کنار پایتخت و در کرج او را تهدید کردند که «قلم پایش» را می‌شکنند.

علی مطهری از این موضوع ناراحت او در نامه‌ای خطاب به روحانی، خواستار جلوگیری از لغو مکرر سخنرانی ها و همایش ها شد.

به گزارش مثلث آنلاین، متن نامه مطهری در زیر می آید:

جناب حجت‌الاسلام آقای دکتر حسن روحانی دامت برکاته

رئیس جمهور محترم

با اهداء سلام و آرزوی توفیق الهی بیشتر برای جناب‌عالی و همکاران، به استحضار می‌رساند همایش «دولت، ملت، همدلی و همزبانی» در کرج که از دو ماه پیش توسط «کانون همبستگی دانشجویان و دانش‌آموختگان» برای روز پنجشنبه 7/3/94 تدارک دیده شده بود و از اینجانب و آقایان توکلی، موسوی لاری، حبیبی و اصغرزاده دعوت به عمل آمده بود و لااقل این بنده به سختی و با اصرار کانون مذکور پذیرفتم، به علت مخالفت و تهدید امام جمعه کرج و برخی نهادها و یکی از نمایندگان کرج و به دنبال آن سستی و بی‌مسئولیتی و عقب‌نشینی استاندار البرز و فرماندار کرج لغو شد. گفته بودند «اگر این همایش برگزار شود بدتر از شیراز می‌کنیم و قلم پایشان را می‌شکنیم» و متأسفانه استاندار و فرماندار هم به جای آنکه بگویند ما طبق قانون با شما برخورد می‌کنیم تسلیم قانون‌شکنان شدند.

اداره درست کشور منوط به این است که مقامات و نهادهای مختلف در کار یکدیگر دخالت نکنند. امام جمعه یا برخی نهادها یا نماینده مجلس و مانند اینها نباید در این گونه امور و به طور کلی در امور اجرایی دخالت کنند و الاّ هرج و مرج و حکومت ملوک‌الطوایفی پدید می‌آید. حادثه شیراز نیز ناشی از همین معضل و سستی مسئولان اجرایی استان بود.

از جناب‌عالی به عنوان رئیس جمهور که مطابق اصل صد و سیزدهم قانون اساسی مسئول اجرای قانون اساسی هستید سؤال می‌کنم این وضعیت در دولت شما تا کی قرار است ادامه پیدا کند و برخی استانداران و فرمانداران سست عنصر به جای اجرای قانون به اجرای اوامر دوستان نادان انقلاب بپردازند.

قبول دارم که همیشه فشارها بر دولتهایی که قصد اجرای کامل قانون اساسی را دارند بیشتر است و این تهدیدها و اعمال محدودیتها مثلا در دولت سابق نبود و در نتیجه فضای آزادی بیان در این دولت بسته‌تر است، اما این عذر برای توجیه وضع موجود قابل پذیرش نیست زیرا مردم با توجه به شعارها و وعده‌های جناب‌عالی به شما رأی دادند و همراهی مسئولان اجرایی با طرفداران خفقان را در این دولت برنمی‌تابند.

اگر برای لغو یک برنامه بگویند در صورت حضور این فرد یا افراد در این شهر مردم شهر با هم درگیر می‌شوند پس برنامه لغو می‌شود، قابل قبول است اما این که مقامات و نهادهای حکومتی، خود بگویند اگر فلان برنامه اجرا شود ما به هم می‌ریزیم و استاندار و فرماندار هم بترسند و کوتاه بیایند و آرمان بزرگ انقلاب اسلامی یعنی آزادی بیان را زیر پا بگذارند، قابل قبول نیست.

گفتند اگر سخنرانی کرج برگزار شود قلم پایشان را می شکنیم / آقای روحانی! این وضعیت تا کی قرار است ادامه پیدا کند / اگر بار دیگر این حوادث تکرار شود، وزیر کشور را استیضاح خواهیم کرد

اینجانب هشدار می‌دهم که اگر یک بار دیگر این گونه حوادث تکرار شود، با همه اعتقادی که به حمایت از دولت دارم، به کمک نمایندگان خوش‌فکر و مدافع آزادی بیان در مجلس، وزیر کشور را استیضاح خواهیم کرد. امید است اقدامات و دستورات جناب‌عالی، قبل از این اتفاق این وضع را به سامان رساند.