فرمانده ناجا از کاهش 7 تا 30 درصدی وقوع جرایم از آغاز تعطیلات نوروز تا کنون خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

"سردار حسین اشتری" صبح امروز در بازدید از اقدامات و عملکرد پلیس خراسان رضوی پس از زیارت بارگاه ملکوتی ثامن الحجج آقا علی ابن موسی الرضا(ع) با آیت ا... علم الهدی امام جمعه مشهد و حجه الاسلام رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی دیدار و گفت وگو کرد.

سردار اشتری در این بازدید آموزش کارکنان را از اولویت های اساسی ناجا در سال جدید دانست.

وی همچنین از هموطنان خواست به تذکرات و راهنمایی های خدمتگزاران خود در نیروی انتظامی توجه کرده و با پلیس همکاری کنند.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه برای کاهش جرایم و تخلفات باید همه دستگاه ها و سازمان ها مسئولیت پذیر باشند گفت: اگر هر دستگاهی سهم خود را به خوبی انجام دهد در ایجاد و تحکیم نظم و امنیت موثر خواهد بود.

سردار اشتری در مورد ظرفیت های مردم در کاهش تلفات جاده ای و افزایش ارتقاء نظم و انضباط اجتماعی گفت: یکی از برنامه های ناجا، استفاده از مردم به عنوان پلیس افتخاری در سال های گذشته بوده که در سال 95 نیز این برنامه به عنوان اولویت های نیروی انتظامی با جدیت دنبال خواهد شد.

وی همچنین به شعار سال 1395 «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: این شعار برای ناجا تدبیر و فرمان است و به جهت اهمیت خراسان رضوی باید کاری کنیم که کمترین جرایم را در این استان داشته باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: خوشبختانه در نوروز امسال تا کنون با تمهیدات و اقدامات ویژه پلیس و همچنین به پشتوانه همکاری آگاهانه و احساس مسئولیت شهروندان فهیم و قانون مدار شاهد کاهش روزانه 5 تا 10 درصد وقوع تصادفات رانندگی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده ایم.

سردار حسین اشتری همچنین به کاهش 7 تا 30 درصدی وقوع جرایم در کشور اشاره کرد و گفت: جرایم خشن در سال 1394 کاهش داشته و خراسان رضوی با اقدام های پیشگیرانه و پیش دستانه در این عرصه پیشگام بوده است.

وی همچنین اظهار داشت: از مهم ترین علل کاهش وقوع جرایم در کشور، آموزش های همگانی و گسترده، استفاده از تجهیزات بازدارنده از سرقت ها در مراکز خاص و بانک ها و پشتیبانی و حمایت دستگاه قضایی از پلیس در کنار عکس العمل سریع کارکنان نیروی انتظامی بوده که در سال جدید باید با جدیت بیشتری آن را دنبال کنیم.

این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: طرح های ابتکاری مانند استفاده از نگهبان محله برای حفاظت و مراقبت از منازل مسکونی و مراکز مختلف که در خراسان رضوی امسال برای اولین بار به اجرا در آمد نیز در نوع خود می تواند به عنوان یک الگوی موفق مطرح شده و در سال 1395 ان شاء ا... گسترش می یابد.

وی از تلاش و اقدام های گسترده فرماندهی انتظامی خراسان رضوی در برقراری نظم و امنیت مطلوب و همچنین تامین نظم و امنیت زائران خراسان رضوی تشکر کرد و گفت: تصادفات رانندگی و وقوع جرایم در این استان در ایام نوروز با کاهش روبرو بوده و امیدواریم در روزهای باقی مانده از تعطیلات نیز این روند ادامه یابد.

وی به شهروندان توصیه کرد: در مسافرت های نوروزی، زمان بازگشت به شهرهای خود را مدیریت کرده و از همین امروز برنامه ریزی کنند تا با حوصله و صبوری، مسیر برگشت به مقصد خود را طی کرده و شاهد متراکم شدن حجم ترافیک در روزهای پایانی تعطیلات نباشیم.

به گزارش سایت پلیس، سردار اشتری در پاسخ به سوالی در مورد ظرفیت های مردم در کاهش تلفات جاده ای و افزایش ارتقای نظم و انضباط اجتماعی گفت: یکی از برنامه های ناجا ، استفاده از مردم به عنوان پلیس افتخاری در سال های گذشته بوده است که در سال 95 نیز این برنامه به عنوان اولویت های نیروی انتظامی با جدیت دنبال خواهد شد.

وی پس از بازدید از قرارگاه نوروی امام علی (ع) در مشهد به دیدار و دلجویی از خانواده معظم شهید حضرتی و جانباز شهید زندی در مشهد رفت.