مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور از روز چهارشنبه خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

احد وظیفه اظهار کرد: تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیشیابی هواشناسی بیانگر گذرموج تراز میانی جو از نوار شمالی و جنوب کشور طی دو روز آینده است؛ از این رو امروز در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس جنوبی، برخی مناطق جنوب، شرق و شمال شرق کشور ابرناکی، رگبار باران گاهی با رعد وبرق و وزش باد پیش بینی می شود که در برخی مناطق نیمه شرقی کشور گاهی با وزش باد شدید موقتی همراه خواهد بود.

وی از بارش پراکنده در شمال غرب و سواحل دریای خزر خبر داد و افزود: روز چهارشنبه بارش های رگباری در برخی مناطق جنوب، جنوب شرق و بارش پراکنده در شرق و شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت و در برخی مناطق نیمه شرقی کشور وزش باد شدید موقتی و گرد وخاک رخ خواهد داد. در شمال غرب و سواحل دریای خزر نیز بارش پراکنده ادامه می یابد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد:از روز پنج شنبه با ورود سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز، برخی مناطق مرکز و به تدریج شمال شرق ابرناکی، بارش باران گاهی با وزش باد پیشبینی می شود که درارتفاعات البرز و مناطق سردسیر شمال غرب وغرب کشور بارش به صورت برف خواهد بود. دراین روز نیز بارش‌های رگباری در برخی مناطق جنوب و جنوب شرق ادامه خواهد داشت.

وظیفه از پیش بینی وزش باد شدید طی دو روز آینده در برخی نقاط مرکز و دامنه های جنوبی البرز شامل استان‌های تهران، قزوین، البرز، سمنان، قم، مرکزی و اصفهان خبر داد و گفت: از روز چهارشنبه تا پایان هفته جاری با نفوذ جریان های شمالی، کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور به ویژه استانهای ساحلی خزر رخ خواهد داد. از اواخر سه شنبه و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دریای خزر و خلیج فارس مواج پیشبینی می شود. روز پنج شنبه در جنوب غرب کشور باد وگرد وخاک دور از انتظار نیست.

وی در ادامه درمورد وضعیت آب و هوایی استان تهران طی دو روز آینده نیز گفت: هوای این استان در روز چهارشنبه کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی وزش باد شدید با بیشینه و کمینه دمای 17 و 7 درجه پیش بینی می شود. در روز پنجشنبه نیز هوای تهران به تدریج ابری در بعد از ظهر، رگبار و رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف با بیشینه و کمینه دمای 19 و 8 درجه پیش بینی می شود.