زوج بریتانیایی که برای دیدن جاذبه های گردشگری تایلند عازم این کشور شده بودند به طرز وحشیانه ای به قتل رسیدند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

"هانا ویتریج" 23 ساله و "دیوید میلر" 24 ساله در تایلند به دست دو مرد جانی برمه ای به قتل رسیدند. این قتل که در سپتامبر سال 2014 رخ داده بود به دلیل بی کفایتی پلیس تایلند تا کنون به نتیجه نرسیده بود که در نهایت شکایت و پیگیری های بین المللی منجر شد پلیس این کشور به صورت جدی این پرونده را بررسی و پیگیری کند. اجساد این زوج سپتامبر 2014 در جزیره کوه تائو با آسیب های شدید در ناحیه سر کشف شد. کارشناسان بین المللی با طرح شکایت رسمی خواستار محاکمه هر چه سریع تر "زاو لین" و "وای فیو" دو مهاجر برمه ای شده اند.


هانا قبل از کشته شدن از سوی این دو متهم مورد تجاوز قرار گرفته بود و میلر نیز بعد از ضربه سختی به سرش در دریا غرق شده بود. طبق اظهارات این کارشناسان بریتانیایی، تیم تحقیق که روی این پرونده کار می کردند بی کفایت و نا کارآمد بوده اند بنابراین آنها از کارشناسان دیگر کشورهای همسایه تایلند در خصوص این پرونده کمک گرفته اند. تحقیقات پلیس تحت تدابیر شدید منجر به اعتراف این دو متهم شده.

اما آنها بعد از اظهار ندامت با عجز و لابه عنوان کرده اند که گناهکار نیستند. ماه ژانویه خواهر هانا، لورا رفتار مقامات تایلند را در خصوص پرونده خواهرش در فیس بوک مورد انتقاد شدیدی قرار داد. وی در این پست عنوان کرده اکثر قریب به اتفاق پلیس تایلند فاسد هستند و این کشور دام خطرناکی برای گردشگران محسوب می شود.

لورا بعد از جلسه دادگاه از سوی اتباع تایلندی به مرگ تهدید شده است. همچنین خانواده قربانی از نحوه برخورد پلیس تایلند ناراحت هستند. به گفته لورا تعداد زیادی از گردشگران بریتانیایی در تایلند به قتل می رسند، اما پلیس تایلند این قتل ها را به خودکشی یا حوادث مرتبط می کند و روی آنها سرپوش می گذارد. خانواده های قربانیان به طور جد خواستار پیگیری پرونده این زوج هستند