سخنگوی نیروی انتظامی گفت: عامل انفجار نارنجک جنگی در کتاب فروشی شهرستان ارومیه شناسایی و دستگیر شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سخنگوی نیروی انتظامی گفت: عامل انفجار نارنجک جنگی در کتاب فروشی شهرستان ارومیه شناسایی و دستگیر شد.

سردار سرتیپ منتظر المهدی در نشست خبری با بیان اینکه انفجار این نارنجک به علت کدورت شخصی و کینه دیرینه بود، افزود: فردی با پرتاب نارنجک به داخل کتاب فروشی، موجب کشته شدن یک نفر و زخمی شدن دو نفر می شود.

وی گفت: بلافاصله پلیس دست به کار می شود و بعد از دو ساعت متهم را دستگیر می کند.

سخنگوی نیروی انتظامی افزود: ظاهراً این اتفاق به علت طلبی بوده که این فرد از صاحب کتاب فروشی داشته است.

وی افزود: بعد از بررسی های مجدد فرد نارنجک انداز به دو قتل دیگر نیز که در 15 سال گذشته مرتکب شده بود اعتراف می کند.


دستگیری سارق 5 میلیارد تومانی

سخنگوی نیروی انتظامی گفت: فردی که توانسته بود از حساب های مشتریان یکی از بانک های استان البرز، پنج میلیارد تومان برداشت کند دستگیر شد.

سردار سرتیپ منتظرالمهدی در نشست خبری با بیان اینکه این فرد روز گذشته دستگیر شده است، افزود: متأسفانه این فرد یکی از کارکنان بانک بود که توانست با افتتاح حساب و سندهای صوری 5 میلیارد تومان برداشت کند که در بررسی ها مشخص شد در این اقدام دو نفر دیگر نیز وی را همراهی می کردند.

آمادگی حداکثری پلیس برای انتخابات


سخنگوی ناجا گفت: پیش بینی برای انتخابات مجلس بسیار مثبت و خوب و پلیس از آمادگی حداکثری برخوردار است.

سردار سرتیپ منتظرالمهدی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه نظارت پلیس بر انتخابات مجلس چگونه خواهد بود؟‌ افزود: ان شاء الله انتخابات مجلس در فضای آرام و دوستانه و در فضای رقابت سالم برگزار خواهد شد.

وی گفت: پلیس برای جلوگیری از وقوع چالش های حداقلی حضوری حداکثری خواهد داشت و مشکلی نخواهد بود.

سخنگوی ناجا درخصوص برگزاری کنسرت ها افزود: برای برگزاری هرگونه کنسرتی شرط لازم، اخذ مجوز از وزارت ارشاد براساس محتواست اما شرط کافی اخذ مجوز از اداره اماکن است.

سردار منتظرالمهدی گفت: اداره اماکن برگزاری کنسرت ها را از لحاظ ترافیکی و امنیتی بررسی و در صورت نداشتن هیچ مشکلی در کوتاه مدت مجوز را صادر می کند.

سخنگوی ناجا افزود: توافقاتی در این زمینه با وزارت ارشاد درحال انجام است اما هنوز به سرانجام نرسیده است.

حضور خانم ها در مشاغل مختلف را قانون تعیین می کندسخنگوی نیروی انتظامی درباره فعالیت خانم ها در برخی از مشاغل اعم از قهوه خانه ها و کافی شاپ ها گفت: حضور خانم ها در مشاغل مختلف را قانون گذار تعیین می کند.

سردار سرتیپ منتظرالمهدی درباره فروش مانتوهای شیشه ای و حریری نیز گفت: مانتو فروشی ها حق فروش این مانتوها را ندارند و اگر کسی می خواهد از این لباس ها استفاده کند باید آن را از مغازه های دیگری که لباس های مجلسی عرضه می کنند بخرد.

سردار منتظرالمهدی افزود: البته نظارت بر مانتوفروشی ها برعهده اتحادیه و اصناف است و بر اساس درخواست آنها ، پلیس با اخذ مجوز قضایی کمک می کند تا کسانی که از قانون تخطی می کنند با آنان برخورد شود که در تهران این روزها شاهد پلمپ شدن تعدادی از این مغازه های متخلف هستیم.

سخنگوی نیروی انتظامی همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگری درباره بزهکاری برخی موتورسوارها نیز گفت: 7 میلیون خودرو در تهران داریم که حدود 3/5 میلیون آن موتورسیکلت ها هستند.

سردار منتظرالمهدی افزود: هر موتورسیکلت شش برابر خودروهای معمولی آلودگی ایجاد می کند که اعتراض های زیادی از نحوه رانندگی برخی از موتور سواران می شود و توصیه ما این است که رعایت حال دیگران را هم داشته باشند.

وی گفت: در منطقه 12 شهرداری تهران پلیس راهنمایی رانندگی تهران بزرگ طرح ساماندهی تردد موتور سیکلت ها را اجرا می کند.

سردار منتظرالمهدی افزود: به اذعان رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ 80 درصد مشکلات در این محدوده و منطقه رفع شده است که با افزایش آموزش همگانی و اقدامات سلبی، موتورسواران خود را ملزم به رعایت قوانین کرده اند.

وی گفت: انشاءالله اگر این طرح به خوبی اجرا شود در مناطق دیگر نیز تسری پیدا می کند.

برخورد با بیش از 700 سایت همسریابی غیر مجاز

سخنگوی نیروی انتظامی گفت: با بیش از 700 سایت همسریابی غیر مجاز برخورد شده است.

سردار سرتیپ منتظرالمهدی در نشست خبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه موج جدیدی از فعالیت موسسات همسریابی آغاز شده است نظر قانون در این خصوص چیست و پلیس چه نقشی در برخورد با آنها دارد؟

سخنگوی ناجا در پاسخ گفت: هیچ سایت همسریابی مجازی وجود ندارد به جزء یک سایت همسرگزینی که متعلق به موسسه تبیان و سازمان تبلیغات اسلامی است و مبتنی بر آموزه های دینی و اخلاقی فعالیت می کند.

سردار منتظرالمهدی افزود: مجوز صدور فعالیت سایت های همسریابی بر عهده سازمان ملی جوانان وزارت ورزش و جوانان است که متأسفانه بیش از 700 سایت همسریابی غیر مجاز فعالیت می کردند که شناسایی و با آنها برخورد شد.

وی ادامه داد: اخیراً نیز شاهد دستگیری مجرم اینترنتی بودیم که به وسیله سایت های همسریابی، زنان را شناسایی و براساس اطلاعات و عکس هایی که از آنها داشت از آنان کلاهبرداری و مبادرت به اخاذی می کرد که این فرد دستگیر شد.

سخنگوی نیروی انتظامی گفت: اما موضوع به اینجا ختم نمی شود و اثرات روحی روانی که این اقدامات روی افراد می گذارد به راحتی پاک نمی شود.

سردار منتظرالمهدی افزود: توصیه ما به کاربران که اغلب جوان هستند این است که حواسشان به این کلاهبرداران باشد.

وی درباره ارزیابی عملکرد دولت نیز گفت: ما برای دولتمردان آرزوی توفیق و موفقیت می کنیم.

سخنگوی نیروی انتظامی درباره جریمه خانم های بی حجاب در داخل خودرو و اینکه این جریمه ها شامل راننده است یا خیر؟ افزود: این طرحی است که در مجلس است و در کمیسیون تصویب شده و باید به صحن برود اما هنوز چیزی در این خصوص به ما ابلاغ نشده است اما آنچه که مشخص است صاحب پلاک خودرو جریمه خواهد شد.

سردار منتظرالمهدی همچنین درباره قتل های زنجیره ای گنبد نیز گفت: متأسفانه امروزه سارقان و قاتلان بسیار حرفه ای شده اند که این فرد با همدستی دو فرزندش این اقدامات را انجام می داد و از شگردهای مختلفی استفاده و بارها سوزن اسلحه خود را عوض می کرد تا شناسایی نشود.

وی افزود: اما در مجموع به محض اینکه قتلی انجام شود رسیدگی پلیس آگاهی جزء ضروریات است و برای رسیدگی در پوشه مخصوص قرار می گیرد که خود فرمانده ناجا نیز پیگیر این موضوع هستند و این قاتلان در نهایت دستگیر شدند.