پس از گذشت یک سال از ارجاع این پرونده به دیوان عالی کشور، دیوان حکم صادره از سوی شعبه 74 را نقض کرد تا پرونده در شعبه هم عرض دوباره رسیدگی شود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

پرونده قتل معاون سابق وزیر صنعت با نقض حکم قصاص در دیوان‌عالی کشور، برای رسیدگی دوباره به دادگاه کیفری بازگشت.

جسد صفدر رحمت آبادی ساعت 20 یکشنبه 19 آبان 92 در خودرویش در خیابان گلبرگ کشف شد. عامل جنایت با شلیک دو گلوله به سر معاون وزیر، او را به قتل رسانده بود.

بررسی صحنه جنایت نشان می داد قاتل در داخل خودرو نشسته و به سوی قربانی شلیک کرده است. کارآگاهان در تحقیقات خود به یکی از بستگان مقتول ظنین شده و او را همراه همسرش در شرق تهران دستگیر کردند.

متهمان در بازجویی ها به ارتکاب این جنایت اعتراف کردند. مرد میانسال در ادامه به کارآگاهان گفت از چندی قبل با مقتول اختلاف داشته اند و به دنبال راهی برای انتقام بوده اند. روز حادثه با تهیه سلاح از همسرم خواستم با مرحوم رحمت آبادی قرار بگذارد. وقتی به محل قرار رسیدیم، همسرم در صندلی جلو نشست و من پشت سر مقتول نشستم. پس از کمی صحبت سلاح را به سمت سر مقتول گرفته و دو گلوله شلیک کردم.

زن جوان نیز در بازجویی ها اظهارات همسرش را تائید کرد. با تکمیل تحقیقات و بازسازی صحنه قتل، پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

براساس کیفرخواست، مرد جنایتکار متهم به قتل عمد و حمل و نگهداری سلاح و همسرش متهم به معاونت در قتل هستند.

15 مرداد سال گذشته جلسه دادگاه به ریاست قاضی عبداللهی در شعبه 74 دادگاه کیفری برگزار شد. در ابتدای این جلسه قضات دادگاه تصمیم گرفتند جلسه به صورت غیرعلنی برگزار شود. سپس اولیای دم در جایگاه قرار گرفته و برای قاتل درخواست قصاص کردند.

متهمان نیز به دفاع از خود پرداختند. پس از دفاعیات متهمان و وکلای آنها، قضات دادگاه برای تصمیم گیری وارد شور شدند.

با نظر هیات قضایی پرونده، مرد به قصاص و همسرش به 15 سال حبس محکوم شدند. متهمان به رأی صادره اعتراض کردند و پرونده برای رسیدگی در مرحله تجدید نظر به شعبه 42 دیوان عالی کشور ارجاع شد.

پس از گذشت یک سال از ارجاع این پرونده به دیوان عالی کشور، دیوان حکم صادره از سوی شعبه 74 را نقض کرد تا پرونده در شعبه هم عرض دوباره رسیدگی شود.