سازمان هواشناسی از تداوم بارش‌ها در سواحل دریای خزر و نوار شمالی کشور خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سازمان هواشناسی از تداوم بارش‌ها در سواحل دریای خزر و نوار شمالی کشور خبر داد. در ضمن در ۳ روز آینده در استان های ایلام، خوزستان و بوشهر و همچنین سیستان و بلوچستان پدیده باد و گردوخاک رخ می‌دهد.

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی روزهای شنبه و یکشنبه، در برخی مناطق سواحل دریای خزر بارش باران، گاهی با رعدوبرق و وزش باد ادامه خواهد داشت.

در ارتفاعات البرز شرقی، شمالی آذربایجان شرقی و غربی افزایش ابر و در بعدازظهر و اوایل شب بارش پراکنده گاهی با رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. طی این مدت در ارتفاعات هرمزگان، کرمان و فارس در ساعات بعدازظهر رشد ابر و گاهی رعدوبرق رخ می‌دهد.

در 3 روز آینده در شرق، شمال شرق و جنوب شرق کشور به سبب وزش باد به نسبت شدید، در پاره‌ای نقاط گردوخاک ایجاد خواهد شد که در برخی مناطق به‌ویژه در زابل با طوفان گردوخاک همراه خواهد بود. همچنین در این مدت پدیده گردوخاک در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط استان‌های ایلام، خوزستان و بوشهر پیش‌بینی می‌شود.

از دوشنبه با ورود سامانه بارشی از غرب و شمال غرب افزایش ابر، وزش باد، رگبار و رعدوبرق در شمال غرب، غرب و سواحل شمال کشور پیش‌بینی می‌شود که طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه علاوه بر مناطق ذکرشده گستره بارش به مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز و به تدریج به شمال شرق کشور می‌رسد.

همچنین آسمان امروز تهران نیمه ابری است و در بعدازظهر در این استان وزش باد و در ارتفاعات آن رشد ابر رخ می‌دهد.

امروز دمای تهران در خنک‌ترین زمان به 21 درجه سانتی گراد و در گرم‌ترین زمان به 32 درجه سانتی گراد می‌رسد.

امروز شهرکرد با دمای 8 درجه سانتیگراد و اهواز با 47 درجه سانتیگراد به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.